Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Klub Kibica

Krótka historia Klubu Kibica...

Sekcja piłki siatkowej Akademickiego Związku Sportowego w Olsztynie miał i ma nadal bardzo wielu sympatyków. Liczba zwolenników siatkówki znacznie wzrosła z chwilą rozgrywania spotkań w hali widowiskowo-sportowej Urania". Przyczyną wzrostu zainteresowania piłką siatkową w Olsztynie był niewątpliwie wysoki poziom sportowy rodzimej drużyny. Na ostatni mecz w lidze 1984/1985 chętnych na bilety wstępu było czterokrotnie więcej niż może pomieścić hala "Urania".

W roku 1984 powstał przy Zarządzie Środowiskowym Akademickiego Związku Sportowego "Klub Kibica", który zrzeszał 70 osób. Przewodniczącym Klubu Kibica był znany olsztyńskiej publiczności - Jerzy Mróz.

W szerokim programie klubu była między innymi nauka przepisów gry w piłkę siatkową, instruktaż o sposobie właściwego i kulturalnego dopingu, nauka piosenek itp. Często widywało się podczas meczu jak Jerzy Mróz porywał widownię i swoją grupę wiernych kibiców do większego dopingu. Taki sposób reagowania publiczności korzystnie wpływał na zawodników, którzy w takiej atmosferze dawali z siebie wszystko, aby spotkania rozstrzygać na swoją korzyść.

Statutowi kibice AZS współpracowali z innymi tego typu klubami w Olsztynie. Zdarzały się też przypadki aktywnego udziału kibiców w meczach wyjazdowych.

Niestety po okresie sukcesów dla naszego zespołu przyszły ciężkie czasy, a wraz z nimi liczba członków Klubu Kibica sukcesywnie malała. Odrodzenie następowało powoli. Pierwszy krok zrobiono w kwietniu 1999 roku podczas piątego meczu play-off pomiędzy olsztyńskim AZS a Skrą Bełchatów. W sali w Kortowie zebrała się wówczas grupa osób, która zamarzyła, aby w sposób zorganizowany wspomagać swoich ulubieńców w walce o powrót do ekstraklasy. Już pół roku później na każdym meczu rozgrywanym w Olsztynie można było spotkać grupę ludzi ubranych w jednolite koszulki i głośno dopingujących swą drużynę oraz próbujących do takiego dopingu zachęcić pozostałą część widowni. Z biegiem czasu członków KK było coraz więcej i ich doping był coraz to bardziej dostrzegalny.

Prawdziwy przełom nastąpił w sezonie 2003/2004. Zachęceni dobrą grą swoich ulubieńców postanowiliśmy zrobić coś, aby poziom dopingu w "Uranii" dostosował się do poziomu gry naszych siatkarzy. Naszym celem stało się "obudzenie" olsztyńskiej publiczności, która zyskała sobie sławę publiczności wymagającej i nie skorej do "zdzierania gardeł". Rozpoczęły się także podróże na mecze wyjazdowe naszych siatkarzy, które pomału stają się wizytówką naszego Klubu Kibica.

Słów kilka o Klubie Kibica...

Z czym może się kojarzyć nazwa 'Klub Kibica'? Otóż, jesteśmy grupą ludzi, którzy w aktywny sposób dopingują swoją drużynę. Wśród wszystkich członków naszego klubu każdy z nas ma ten sam cel - by swoim głośnym dopingiem pomóc drużynie w zdobywaniu punktów. Jednocześnie zachęcamy do tego całą publiczność - im nas więcej tym lepiej.

Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz AZS gra...

Oprócz dopingu we własnej hali, w ramach możliwości staramy się być zawsze tam, gdzie grają akademicy.

W minionym  sezonie byliśmy w Gdańsku, Warszawie, Częstochowie, Rzeszowie, Jastrzębiu Zdrój, Bełchatowie, Bydgoszczy, Kielcach, oraz Radomiu. W liczbach  daje to ponad 3828 pokonanych kilometrów. Każdy wyjazd jest dla nas szczególny i ważny. Będąc w obcej hali czujemy się dumni, że możemy dopingować naszą drużynę. Jednak wyjazdy to nie tylko mecze. To również niezapomniane chwile spędzone w gronie ludzi, którzy podzielają wspólną pasję oraz zabawne przygody. Szczegółów nie będziemy zdradzać. Jedynym sposobem, aby się przekonać co się dzieje na wyjazdach, to zapisanie się na jeden z nich.

 

 

Klub Kibica z innej strony...

Jako Klub Kibica próbujemy pomóc nie tylko naszej drużynie, ale również staramy się organizować różne akcje charytatywne. Mają one na celu pomoc najbardziej potrzebującym.

Myli się ten, kto myśli, że tuż po zakończeniu sezonu nasze drogi się rozchodzą. Przykładem może być chociażby zorganizowany spływ rzeką Łyną, a także wyjazd na Ligę Światową.

 

Członkostwo w Klubie Kibica...

Bycie członkiem Klubu Kibica, to przede wszystkim obowiązek. Nie ma taryfy ulgowej w dopingu czy w promowaniu piłki siatkowej jako naszego sportu narodowego.

Zostało założone Stowarzyszenie mające na celu rozpowszechnianie dyscypliny, jaką jest piłka siatkowa.

W przypadku zainteresowania wstąpienia do Klubu Kibica, prosimy o kontakt na adres: ssps.azs.olsztyn@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska, wieku oraz danych kontaktowych. Pierwszeństwo w zapisach mają olsztyńscy studenci i osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Kontakt:

Maciej Złotkowski: 691 652 229

 

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn

 

REKLAMA