AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Czas na ostatni mecz w sezonie!
Mateusz Lewandowski
2017-04-11 16:31:00
Zdjęcie do aktualności
W rewanżowym starciu o 5. Miejsce, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Cuprum Lubin. To ostatni mecz w tym sezonie, dlatego liczymy na Ciebie!

W pierwszym meczu rywalizacji o piąte miejsce na zakończenie tegorocznego sezonu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:1. Choć pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, to kolejne padły już łupem olsztyńskich akademików, którzy zainkasowali komplet punktów. Statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Paweł Woicki.

- Mecz był dość dziwny – przyznaje Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. - Nie graliśmy zbyt dobrze, ale najważniejsze, że wygraliśmy za trzy punkty. Jeśliby w piątek miałoby dość do tie-breaka, to w spotkaniu rewanżowym wszystko byłoby możliwe. W sytuacji, gdzie zdobyliśmy komplet punktów, to mamy psychiczną przewagę. Pozostało nam ciężko trenować, utrzymać formę i udanie zakończyć udany sezon dla nas i naszych fanów.

Rewanżowe starcie, a zarazem ostatni mecz tego sezonu odbędzie się w Hali Urania już w środę, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00! W pierwszym spotkaniu w ekipie Cuprum Lubin najlepiej zaprezentowali się Robert Taht (zdobywca 16 punktów), Grzegorz Łomacz czy Marcus Boehme. Ponadto trzon drużyny stanowią jeszcze Łukasz Kaczmarek, Rafail Koumentakis i Dawid Gunia. Podopieczni trenera Andrea Gardiniego lepiej sprawowali się w ataku (44% skuteczności przy 41% u gospodarzy), dysponowali lepszym przyjęciem (45% do 44%). Siatkarze Cuprum natomiast zanotowali większą liczbę bloków (8:7) oraz asów serwisowych (6:5).

Jak przyznaje Jan Hadrava, środowe spotkanie będzie dla niego szczególne.  - Każde spotkanie jest specjalne, jednak te w szczególności – podkreśla czeski atakujący. - Jest to ostatnie mecz w sezonie i ostatni mecz Andrea Gardinego w Olsztynie. Dla niektórych z zawodników będzie to również ostatnie spotkanie w barwach Indykpolu AZS. Uważam, że będzie to bardzo udany wieczór, zakończony naszym zwycięstwem.

Przyjdź i dopinguj olsztyńskich akademików w walce o 5. miejsce! Podziękuj zawodnikom za postawę w tym sezonie! To ostatni mecz Andrea Gardinego w roli szkoleniowca Indykpolu AZS - przyjdź i podziękuj włoskiemu trenerowi! Razem udanie zakończmy sezon!

Początek meczu o godzinie 18:00. W środę bilety zakupisz w siedzibie klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12), w godzinach 7:30-14:00, Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 maja) w godzinach 10-16, a kasa biletowa Hali Urania będzie otwarta od 16:00. Jeśli nie będziesz z nami, słuchaj bezpośredniej relacji w Radiu UWM FM!


Aktualności