AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Michał Żurek i Kuba Zabłocki zostają w Indykpolu AZS!
Mateusz Lewandowski
2017-04-19 12:00:00
Zdjęcie do aktualności
Dwaj libero - Michał Żurek i Kuba Zabłocki będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018!

Dla Michała Żurka będzie to czwarty sezon w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn. W latach 2012/2014, Żurek wywalczył 5. miejsce w rozgrywkach PlusLigi (2013/2014). Po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/2015) oraz Łucznicze Bydgoszcz (2015/2016),  doświadczony zawodnik powrócił do stolicy Warmii i Mazur, ponownie osiągając z zespołem 5. pozycję na zakończenie sezonu.

- Z Michałem Żurkiem podpisaliśmy rok temu dwuletnią umowę z zapisem, że w połowie kwietnia tego roku każda ze stron ma prawo ją rozwiązaćwyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes klubu. - Nasza rozmowa z Michałem po ostatnim meczu z Cuprum Lubin była bardzo krótka, ale treściwa. Obie strony są zadowolone ze współpracy, więc nasz libero pozostaje na kolejny sezon w Olsztynie.
 

Sam zawodnik również nie ukrywa zadowolenia z szybkiego porozumienia z olsztyńskim klubem. - Był to bardzo udany sezon w naszym wykonaniumówi Michał Żurek.Graliśmy równo od pierwszego do ostatniego meczu, a przegrywaliśmy tylko z tymi zespołami, które były od nas lepsze. Jeśli chodzi o rozmowy na temat przyszłego sezonu, to obie strony były zadowolone ze współpracy i każdej ze strony zależało na szybkim porozumieniu. Cieszy mnie wizja zespołu, który powstanie w Olsztynie w przyszłym sezonie – począwszy od szybkiego zatrudnienia na przyszły sezon bardzo dobrego trenera.  Wszystko wskazuje na to, że większość składu z poprzedniego roku zostanie na kolejny sezon. Będzie pewnego rodzaju stabilizacja, z której się bardzo cieszę.

Dla Jakuba Zabłockiego będzie to trzeci sezon w barwach olsztyńskich akademików. W swojej karierze występował w dwóch olsztyńskich klubach - Chemik oraz UKS Tempo, a później trafił do SMS PZPS Spała (w okresie młodzieżowca został wicemistrzem Polski Kadetów oraz zdobył młodzieżowe Mistrzostwo Polski z SMS PZPS Spałą). Od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn.

- Według mnie Jakub posiada umiejętności sportowe, aby grać w Plus Lidze jako pierwszy libero – podkreśla Prezes olsztyńskiego klubu. - Przy dobrze grającym Michale Żurku, ciężko mu jednak przebić się do podstawowego składu. Myślę że każdy rok pracy w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn korzystnie wpływa na jego rozwój sportowy. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie częściej pojawiał się na parkietach Plus Ligi

Sam zawodnik również z optymizmem patrzy na swoją przyszłość. – Jestem zadowolony z wyniku w poprzednim sezonie. Cieszę się, że klub chciał przedłużyć ze mną umowę na kolejny sezon. Chciałbym kontynuować swoją grę w olsztyńskim klubie, a przy okazji mogę również ukończyć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie mówi Kuba Zabłocki.

Przypomnijmy, że Indykpol AZS Olsztyn sezon 2016/2017 zakończył na 5 miejscu.

Aktualności