AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Mateusz Kańczok zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!
Mateusz Lewandowski
2017-05-16 12:16:00
Zdjęcie do aktualności
Mateusz Kańczok, młody i perspektywiczny atakujący będzie siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe 3 sezony!

Mateusz Kańczok urodził się 3 czerwca 1993 roku w Rybniku. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w styczniu 2011 roku, kiedy to zadebiutował w barwach Jastrzębskiego Węgla. Występował wówczas w rozgrywkach Młodej Ligi oraz w lidze juniorów. Po ukończeniu szkoły średniej, zawodnik wybrał studia w stolicy na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Skutecznie dzielił naukę z grą w drugoligowym MOS Wola Warszawa oraz w Młodej Lidze.

W 2014 roku, atakujący powrócił do ekipy Jastrzębskiego Węgla, aby zadebiutować w rozgrywkach PlusLigi. Po roku spędzonym w Jastrzębiu, ponownie wrócił do Warszawy, gdzie był jednym z pierwszoplanowych postaci w ekipie MOS Woli Warszawa. Dobra postawa siatkarza spowodowała, że kibice będą mogli podziwiać Mateusza Kańczoka w barwach Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe 3 sezony!

- Mateusz jest młodym, perspektywicznym atakującym, dlatego zdecydowaliśmy się na 3 letnią umowę mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. - Obserwowaliśmy go od dwóch lat. Po jednym z meczów w tym sezonie zapadła decyzja, aby złożyć mu propozycję gry w Indykpolu AZS Olsztyn. Mam nadzieję że udowodni kibicom, że potrafi grać w siatkówkę na wysokim poziomie.

Sam zawodnik nie ukrywa, że możliwość gry w Plus Lidze to dla niego spore wyróżnienie. - Będzie to okazja do sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi siatkarzamipodkreśla Mateusz Kańczok. - Bardzo się cieszę, że znowu będę mógł grać w Plusligowej drużynie. W trakcie sezonu dochodziły do mnie informację, że Olsztyn interesuje się moją grą. Była to dla mnie świetna wiadomość i gdy klub złożył mi propozycję szybko podjąłem decyzję o podjęciu tego wyzwania. Jest to mocna drużyna gdzie wszystko jest dobrze zorganizowane, więc uważam, że to odpowiednie miejsce, aby rozwijać swoje siatkarskie umiejętności. W nadchodzącym sezonie chcę jak najwięcej się nauczyć i zdobyć dużo doświadczenia. Jestem przekonany, że czas spędzony w olsztyńskim zespole będzie bardzo owocny i wartościowy.

Mateusz Kańczok zastąpi na pozycji atakującego Hiddego Boswinkela, któremu władze klubu dziękują za grę w miniony sezonie.

Aktualności