Reprezentacja Polski juniorów jedzie na Mistrzostwa Świata!
Mateusz Lewandowski
2017-05-21 17:00:00
Zdjęcie do aktualności
Reprezentacja Polski juniorów z Kubą Kochanowskim w składzie wygrała turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, który w miniony weekend odbywał się w Berlinie!

Biało-czerwoni, z Kubą Kochanowski w składzie to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów. W tym roku złota reprezentacja chce powalczyć o triumf w mistrzostwach świata do lat 21, ale najpierw musiała wywalczyć w Berlinie prawo startu w tym czempionacie.

W pierwszym meczu rywalami biało-czerwonych była reprezentacja Belgii. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika udanie rozpoczęli zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata, bowiem Polacy wygrali 3:0. Kuba Kochanowski, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn zdobył w tym spotkaniu 6 punktów.

Dzień później, mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów zmierzyli się z Łotyszami, których również pokonali bez straty seta. Zawodnik ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zdobył 10 punktów. Ostatniego dnia turnieju, rywalami Polaków byli gospodarze - Niemcy. I tak jak w poprzednich konfrontacjach, tak i teraz biało-czerwoni nie oddali swojemu rywalowi nawet seta. Kapitan biało-czerwonych, K.Kochanowski zdobył 9 punktów.

Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się od 23 czerwca do 2 lipca w Brnie i Czeskich Budziejowicach.

Reprezentacja Polski juniorów na turniej kwalifikacyjny w Berlinie (19-21 maja):

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła