AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Jan Hadrava: Cieszymy się ze zdobytych punktów
Mateusz Lewandowski
2017-06-06 14:13:00
Zdjęcie do aktualności
- Cieszymy się ze zdobytych czterech punktów i mamy nadzieję, że w najbliższym turnieju przed własną publicznością poprawimy ten rezultat – mówi Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn i reprezentacji Czech.

Sezon reprezentacyjny w pełni. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn reprezentują swoje kraje w rozgrywkach Ligi Światowej – Kuba Kochanowski zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji Polski, Robbert Andringa jest ważnym ogniwem reprezentacji Holandii, co można również powiedzieć o Janie Hadravie i reprezentacji Czech.  Co sądzi czeski atakujący na temat Ligi Światowej oraz bratobójczego pojedynku, który zostanie rozegrany już w ten weekend, gdzie Czesi zmierzą się z Holendrami? Tego dowiecie się z naszej rozmowy.

Za nami pierwszy tydzień rozgrywek Ligi Światowej. Jak oceniasz postawę swojego zespołu?

Jan Hadrava: - Niezbyt dobrze zaczęliśmy turniej w Korei, ponieważ byliśmy po tzw. jetlagu (zespół nagłej zmiany strefy czasowej - może powodować m.in zmęczenie), a ponadto kilka dni wcześniej nie udało nam się zakwalifikować do Mistrzostw Świata. Teraz znów musieliśmy zmierzyć się z silnymi drużynami (Korea, Finlandia i Słowenia). Cieszymy się ze zdobytych czterech punktów i mamy nadzieję, że w najbliższym turnieju przed własną publicznością poprawimy ten rezultat.

Choć grałeś trochę mniej, to bardzo pomogłeś swojemu zespołowi w zwycięstwie nad Finlandią gdzie zdobyłeś 13 punktów. Jak oceniasz swoją postawę w trakcie tego turnieju?

- W czasie takich turniejów najważniejsza jest postawa całej drużyny, a nie poszczególnych jednostek. Tak jak powiedziałem, najważniejsze jest to, abyśmy wyciągnęli wnioski i poprawili naszą grę. 

Przed turniejem Ligi Światowej, odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, gdzie zajeliście 3 miejsce. Dlaczego nie udało Wam się zakwalifikować na mistrzostwa?

- Nie graliśmy tak dobrze, jakbyśmy chcieli. Naszym celem było zajęcie pozycji, która daje nam awans do finałów. Z drugiej strony nie byliśmy faworytem, bowiem ekip z Finlandii i Hiszpanii grały lepiej. Mieliśmy szansę wygrać z Hiszpanią, ale niestety tak się nie stało.

W ten weekend kolejny turniej Ligi Światowej, gdzie zmierzycie się z Egiptem, Holandą i Portugalią. Jak oceniasz Wasze szanse?

- Mam nadzieję, że uda nam się zakończyć go zakończyć pozytywnym bilansem, co oznacza co najmniej 2 zwycięstwa. Z drugiej strony Holandia, Egipt i Portugalia są nadal silnym zespołem, więc musimy grać razem i starać się poprawić naszą grę. Teraz mamy trochę czasu, aby złapać odpowiedni rytm i mam nadzieję, że ten turniej zakończy się dla nas pozytywnie

W ekipie Holandii występuje nasz nowy zawodnik - Robbert Andringa. Zamierzasz na boisku rywalizować, który z zawodników Indykpolu AZS Olsztyn okaże się lepszy?

- Szczerze mówiąc, nie wiem co powiedzieć (śmiech). Ale podczas meczu towarzyskiego prezentował się bardzo dobrze, więc myślę, że podczas sezonu również będzie grał bardzo dobrze.

Aktualności