Juniorzy wygrywają pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata!
Mateusz Lewandowski
2017-06-23 15:43:00
Zdjęcie do aktualności
W Brnie i Czeskich Budziejowicach rozpoczęły się w piątek Mistrzostwa Świata Juniorów do 21 lat. Polacy z Kubą Kochanowski w składzie, pokonali w pierwszym meczu ekipę z Maroka 3:0.

Marokańczycy rozpoczęli mecz od zepsutej zagrywki, a pierwszy punkt po własnej akcji zdobyli atakiem dopiero przy stanie 9:1. Polacy kontynuowali skuteczną grę blokiem, a przeciwnicy bardzo rzadko mieli okazję cieszyć się ze zdobytych punktów w tym elemencie. Zrobili to jedyny raz, kiedy przy stanie 13:3, potrójnym blokiem zatrzymali atak z lewego skrzydła Tomasza Fornala. Do końca pierwszego seta to Polacy powiększali przewagę, zwyciężając po autowym ataku przeciwnika 25:9.

Drugi set rozpoczął się od udanego ataku Kerroumiego zza trzech metrów, ale później sytuacja wróciła do normy. Po serii bloków, Polacy wyszli na prowadzenie 4:1. Po ataku Jakuba Kochanowskiego z przesuniętej krótkiej, biało-czerwoni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:3.Nieco ożywienia do gry Marokańczyków wprowadził Ahmed En-Nakhai. Jednak nie na długo, bowiem na parkecie warunki gry dyktowali polacy, a seta zakończył blokiem Norbert Huber (25:15).

Trzecia i ostatnia partia przebiegała podobnie do poprzednich. Skuteczne zagrywki i bloki szybko zbudowały przewagę Polski. Na pierwszą przerwę techniczną, biało-czerwoni schodzili przy prowadzniu 8:3. Kolejne udane serwisy Bartosza Kwolka i skuteczna gra środkowych: Jakuba Kochanowskiego i Norberta Hubera (środkowy Indykpolu AZS Olsztyn zanotował 100% skuteczności w ataku), doprowadziła do zwycięstwa 25:15, jak i w całym spotkaniu 3:0.

Polska: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Mateusz Masłowski (L) - Dominik Domagała, Szymon Jakubiszak, Radosław Gil, Jędrzej Gruszczyński, Jarosław Mucha
Trener: Sebastian Pawlik, II trener Maciej Zendeł

Maroko: Oussama Elzhari, Saad Marchoud, Ahmed Kerroumi, Othman El Ghassal, Karim Lamri, Abdelaziz Boulehena (L)  - Mohamed En-Nakhai
Trener: Maan Mohammed Abdellaoui, II trener Ismail Moujoud