Juniorzy wygrywają grupę!
Mateusz Lewandowski
2017-06-25 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Reprezentacja Polski juniorów z Kubą Kochanowskim w składzie wygrała wszystkie mecze grupowe i awansowała do drugiej rundy Mistrzostw Świata, które odbywają w Czechach!

Po pokonaniu 3:0 w pierwszym meczu MŚ ekipy z Maroka, biało-czerwoni w sobotę zmierzyli się z gospodarzami imprezy. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. O losach musiała zadecydować końcówka, w której lepiej spisali się Polacy, wygrywając 29:27. Choć drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, to z każdą kolejną chwilą Czesi dyktowali warunki gry na parkiecie. Jednak przebudzenie ekipy trenera Sebastiana Pawlika ponownie doprowadziło do nerwowej końcówki. I tak jak w poprzedniej partii, tak i teraz lepsi okazali się nasi siatkarze, wygrywając 25:23. Druga odsłona meczu podcięła skrzydła ekipie gospodarzy, bowiem w trzecim i jak się później okazało, ostatnim secie spotkania, stanowili oni tło dla świetnie dysponowanych biało-czerwonych. Partia zakończyła się ich zwycięstwem 25:13, a całe spotkanie 3:0. Kuba Kochanowski zdobył 7 punktów.

W niedzielę, w ostatnim meczu grupowym, Mistrzowie Świata kadetów spotkali się z Kanadą. Każda z trzech partii dostarczyła kibicom zgromadzonym w hali w Brnie sporu emocji. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę, a akcje po obu stronach siatki były efektowne. W dwóch setach gra toczyła się na przewagi i trzykrotnie lepsi okazali się nasi siatkarze - 31:29, 25:23, 25:20. Kuba Kochanowski zdobył 9 punktów.

Dzięki temu, Polacy bez straty seta zwyciężyli w swojej grupie i awansowali do II rundy. W niej zmierzą się z Chinami, Kubą i Iranem.