Kuba Kochanowski zagra o medale!
Mateusz Lewandowski
2017-06-29 20:00:00
Zdjęcie do aktualności
Reprezentacja Polski juniorów z Kubą Kochanowskim w składzie, awansowała do półfinałów Mistrzostw Świata, które odbywają się w Czechach! Mecze o medale w ten weekend!

W drugiej fazie turnieju, który odbywa się w Czechach, biało-czerwoni zmierzyli się z Chinami, Kubą i Iranem. W pierwszym meczu drugiej fazy turnieju, podopieczni trenera Sebastiana Pawlika zmierzyli się z Chińczykami. Dla Mistrzów Europy juniorów była to ciężka przeprawa. Obie drużyny często zmieniały się na prowadzeniu, zarówno w poszczególnych partiach, jak i całym spotkaniu. O wyniku zadecydował tie-break, z korzyścią dla Polaków. Kuba Kochanowski zdobył w tym meczu 9 punktów.

Następnego dnia, w środę, biało-czerwoni na swojej drodze spotkali Kubańczyków. Stawką tego meczu nie były tylko kolejne punkty do tabeli, ale także zapewnienie sobie awansu do półfinału turnieju. W porównaniu do poprzedniego spotkania, w tym Polacy nie mieli już większych problemów z pokonaniem rywala. W każdym secie to zawodnicy prowadzeni przez szkoleniowca Pawlika dyktowali warunki gry na parkiecie. Pewne zwycięstwo bez straty seta i awans do półfinału stał się faktem. Środkowy Indykpolu AZS zdobył w tym spotkaniu 8 punktów.

Najwięcej emocji kibicom dostarczyło ostatnie spotkanie grupowe z Iranem - drużyna, która wygrała, wychodziła z grupy z 1. miejsca. Niezwykła dramaturgia, długie i efektowne akcje - to wszystko można było zobaczyć w hali w Brnie, gdzie biało-czerwoni rozgrywali swoje mecze. Ostatecznie to Polacy wygrali po tie-breaku i awansowali z najlepszej pozycji do półfinału.

W półfinale Polska zmierzy się w sobotę, o godzinie 20:00 z Brazylią. Transmisja mecz na sportowych antenach Polsatu.