Kochanowski Mistrzem Świata Juniorów!
Mateusz Lewandowski
2017-07-02 21:00:00
Zdjęcie do aktualności
Kuba Kochanowski wraz z reprezentacją Polski juniorów zdobył tytuł Mistrza Świata! Biało-czerwoni w finale pokonali 3:0 reprezentację Kuby.

W półfinałowym boju biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Brazylii. Bez wątpienia to był najcięższy mecz dla podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika. Choć zaczęło się od dosyć wyraźnego prowadzenia reprezentacji Polski, bo aż 2:0, to z każdą kolejną rozegraną akcją, to Brazylijczycy przejmowali inicjatywę na parkiecie. Ekipa z Ameryki Południowej pewnie wygrała kolejne dwie partie, doprowadzając do wyrównania. Losy tego pojedynku, którego wartością był awans do finału turnieju rozstrzygał tie-break. W nim wojnę nerwów lepiej wytrzymali Polacy, wygrywając 3:2 i zapewniając sobie grę o złoty medal. Kuba Kochanowski zdobył w tym spotkaniu aż 21 punktów.

W wielkim finale Mistrzostwie Świata i Europy Kadetów spotkali się z Kubą. Co ciekawe, biało-czerwoni mieli okazję zmierzyć się z tym zespołem podczas drugiej fazy turnieju. Polacy wygrali wtedy bez straty seta. I choć wielu kibiców spodziewało się bardziej wyrównanego spotkania, to Polacy pokazali, że wszystkie tytuły mistrzowskie w kategoriach młodzieżowych oraz forma podczas turnieju rozgrywanego w Czechach, nie była przypadkiem. Zawodnicy prowadzeni przez szkoleniowca Pawlika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła byli lepsi od swojego rywala - ich przewaga była widoczna zwłaszcza w drugim secie, kiedy wygrali do... 10. Kuba Kochanowski (który zdobył 10 punktów) i spółka, wygrali cały mecz 3:0, a kilkadziesiąt minut później na ich szyjach zawisły złote medale Mistrzostw Świata Juniorów!

Kuba Kochanowski został również uznany za najlepszego zawodnika całego turnieju!

Przypomnijmy, że Kochanowski, którego pierwszym trenerem był Maciej Rejzner, na swoim koncie ma już złoty medal w Mistrzostwach Świata i Europy Kadetów oraz w Mistrzostwach Europy Juniorów. Teraz do swojej kolekcji dołożył złoty krążek w najważniejszej juniorskiej imprezie.