Srebro w Turnieju Partnerstwa Regionalnego!
Mateusz Lewandowski
2017-09-23 18:00:00
Zdjęcie do aktualności
W Wielkim Finale Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali z Cerradem Czarni Radom 2:3.

Sobotni mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Na ataki Michała Filipa, olsztynianie odpowiadali uderzeniami Jana Hadravy. Siatkarze obu ekip rozgrywali bardzo długie i widowiskowe akcje, a żadnej z drużyn nie udało się zbudować dużej przewagi. Dopiero gdy radomianie wykorzystali kontratak, podopieczni trenera Roberta Prygla objęli prowadzenie 12:10. Akademicy dzięki zagrywkom Kuby Kochanowskiego w mgnieniu oka odrobili straty (12:12). Ostatecznie o losach pierwszego seta zadecydowała emocjonująca końcówka. Partia trwała 37 minut, a górą byli radomianie 36:34.

Podrażnieni olsztynianie od początku drugiego seta ruszyli do ataku. Po asie serwisowym Robberta Andringi było już 4:1. Początkowo siatkarze z Radomia mieli wyraźne problemy ze skończenie akcji w pierwszym uderzeniu, co skrzętnie wykorzystywali Akademicy, w postaci punktów m.in. Hadravy czy Rousseaux. W późniejszej fazie seta Cerrad Czarni zaczęli odrabiać straty, lecz z przodu wciąż byli zawodnicy Indykpolu AZS (6:2, 14:12). Podopieczni trenera Roberto Santilliego nie dali sobie wydrzeć przewagi, powiększając ją dzięki atakom Miłosza Zniszczoła (18:14) i wygrywając 25:15.

Kolejna odsłona sobotniego spotkania ponownie była wyrównana. Na ataki Hadravy, radomianie odpowiadali blokami Filipa. Po uderzeniu Daniela Plińskiego olsztynianie prowadzili 6:4, jednak chwilę później to radomianie zaczęli przejawiać inicjatywę na parkiecie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała problemy na siatce, a po asie serwisowym Tomka Fornala, Czarni prowadzili już 12:7. Ponadto zawodnicy prowadzeni przez Roberto Santilliego popełniali błędy. Ostatecznie radomianie wygrali trzeciego seta 25:15 i prowadzili w całym meczu 2:1.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn za wszelką cenę chcieli przedłużyć spotkanie, zaczynając od prowadzenia w czwatym secie 4:2. Gdy Kochanowski zablokował Filipa, było 9:7 dla Akademików. Radomianie nie dawali za wygraną, mozolnie odrabiając straty i po błędzie w ataku Adriana Buchowskiego doprowadzając do wyrównania (15:15). I mimo, że siatkarze pod wodzą Roberta Prygla próbowali zamknąć spotkanie w czterech setach, to Indykpol AZS Olsztyn wygrał 25:21, doprowadzając do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli Akademicy, którzy po bloku Tomasa Rousseaux prowadzili 2:0. Radomianie szybko doprowadzili jednak do wyrównania (4:4) i od tego momentu na parkiecie trwała walka punkt za punkt. Przy zmianie stron Indykpol AZS prowadził 8:6. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Cerradu Czarni Radom 16:14, jak i całe spotkanie 3:2.

To był ostatni sparing w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Pierwszy mecz ligowy w Hali Urania już 30 września! Rywalem będzie Espadon Szczecin, a początek o 14:45. Od poniedziałku bilety zakupisz w siedzibie Klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12, 7:30-15:30), sklepie EYE Sport (ul. Kościuszki 34, 10-18) oraz Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja, 10-18).

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 2:3 (34:36,25:15,15:25,25:21,14:16)

Indykpol AZS: Woicki (3), Kochanowski (21), Pliński (16), Andringa (6), Rousseaux (15), Hadrava (12), Żurek (libero) oraz Scheerhoorn (2), Buchowski (1), Kańczok, Makowski, Zniszczoł (1)

Cerrad Czarni: Droszyński (6), Teryomenko (6), Żaliński (9), Filip (25), Huber (10), Fornal (20), Wasilewski (libero) oraz Ziobrowski, Ostrowski (1), Kwasowski (2)