Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Odliczanie czas zacząć!
Mateusz Lewandowski
2017-09-26 14:57:00
Zdjęcie do aktualności
–Ludzie w Olsztynie znają się na siatkówce i mam nadzieję,że naszą grą sprostamy ich oczekiwaniom-powiedział na przedsezonowej konferencji prasowej Paweł Woicki,kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.Do rozpoczęcia sezonu pozostały 4 dni!

We wtorek, 26 września, w siedzibie Radia Olsztyn odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa Indykpolu AZS Olsztyn. Obecni na niej byli: JM Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. dr hab. Ryszard Górecki, trener Indykpolu AZS Olsztyn – Roberto Santilli, kapitan olsztyńskich akademików – Paweł Woicki, Prezes Klubu – Tomasz Jankowski oraz Leszek Sobański, Prezes Polskiego Radia Olsztyn.

Spotkanie otworzył Leszek Sobański, Prezes Polskiego Radia Olsztyn, gospodarza wtorkowego spotkania. - Siatkówka zawsze leżała nam na sercu. Dlatego postanowiliśmy zaprosić władze Uniwersytetu oraz samych siatkarzy, by wspólnie zainaugurować sezon – powiedział Prezes. - Chcemy promować siatkówkę na antenie naszego radia, poprzez wiele ciekawych programów. Wszystko po to, aby ta dyscyplina sportu była obecna wśród naszych słuchaczy na Warmii i Mazurach.

JM Prof. dr hab. Ryszard Górecki, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zwrócił uwagę na bogatą historię olsztyńskiej siatkówki.Ze względu na tradycje, ten klub zasługuje na wysokie miejsce w hierarchii ogólnopolskiej siatkówki – zaznaczył Rektor UWM. – W poprzednim sezonie zajęliśmy 5. miejsce – teraz chcemy zawalczyć o przyszłość olsztyńskiej siatkówki. Pragnę złożyć podziękowania dla firmy Indykpol S.A., dla Panów Marszałków oraz Prezydenta Olsztyna za pomoc. Z drugiej jednak strony proszę samorządy, aby jeszcze bardziej zaangażowały się w pomoc olsztyńskiej siatkówki. Dzięki temu jeszcze piękniej będziemy promowali nasz region.

Piąte miejsce zdobyte przez Indykpol AZS Olsztyn w poprzednim sezonie, rozbudziły apetyty olsztyńskich kibiców. – W tym sezonie sprzedaliśmy rekordową ilość karnetów – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – To tylko pokazuje, jak bardzo promujemy Olsztyn, jak i Warmię i Mazury. Chciałbym podziękować Panu Piotrowi Kulikowskiemu, Prezesowi firmy Indykpol za wsparcie oraz Rektorowi za pomoc przy rozmowach z Grupą Polmlek. Chciałbym jednak zaznaczyć, że potrzebujemy pomocy, aby siatkówka w naszym regionie wciąż mogła się rozwijać.

Prezes klubu wspomniał również o procesie tworzenia drużyny, która będzie z dumą reprezentować nasz region w nadchodzącym sezonie. – Mamy dobry zespół, który stać na awans do czołowej szóstki – stwierdził Tomasz Jankowski.Mamy też świadomość, że są inne kluby, aspirujące do tego miana. Cieszę się, że udało nam się zatrzymać sporą grupę zawodników z poprzedniego sezonu. W poprzednim sezonie założyliśmy plan dwuletni, który obecnie konsekwentnie realizujemy.

Wraz z początkiem nowego sezonu, olsztyński klub rusza z Programem Partnerstwa Regionalnego. Partner danego spotkania otrzyma m.in promocje swojej gminy w Hali Urania podczas spotkań PlusLigi oraz możliwości przeżywania przez dzieci z danej gminy zmagań najlepszych siatkarzy na świecie. Partnerem sobotniego meczu będzie miasto Mistrza Świata Juniorów, Kuby Kochanowskiego – Giżycko! – Program, mający na celu promocje siatkówki w regionie, wprowadziliśmy wzorem innych klubów. Będziemy starali się na każdy mecz pozyskać partnerów w postaci gmin. W ten sposób będziemy promować siatkówkę w naszym regionie – stwierdził Tomasz Jankowski.

Podczas konferencji uroczyście została również podpisana umowa o współpracy między Indykpolem AZS Olsztyn a Polskim Radiem Olsztyn.

Roberto Santilli, trener olsztyńskich akademików, podczas konferencji prasowej zdradził, iż jest dumny z prowadzenia klubu z tak dużą tradycją. – Mamy świetni zespół, który został mądrze zbudowany – podkreślił opiekun ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. - Przez dwa miesiące wykonaliśmy ciężką pracę, która mam nadzieję, zaprocentuje już w sobotę. Naszym celem jest rywalizowanie ze wszystkim zespołami, bez względu na to jak się on się nazywa i jakie grają tam nazwiska. W kodzie DNA każdego zawodnika zapisany jest gen walki o zwycięstwo w każdym meczu. Kiedy ludzie przychodzą na nasze mecze, chcą się zrelaksować i poczuć emocje. My chcemy im to dać, dlatego zachęcamy do przychodzenia na nasze spotkanie!

Paweł Woicki, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn zwrócił uwagę na filozofię klubu. – Od lat jest ona taka sama – trener wybierany jest bardzo mądrze – stwierdził rozgrywający ekipy z Kortowa.Być może nie mamy wielkich gwiazd, ale jesteśmy jedną, wielką drużyną. Jeśli wytrwamy w zdrowiu, to przy odrobinie szczęścia, możemy grać o takie same lokaty jak w poprzednim sezonie. Chcemy sprawiać radość naszym kibicom i mam nadzieje, że jeszcze więcej fanów będzie chciało nas wspierać. Ludzie mieszkający w Olsztynie znają się na siatkówce i mam nadzieję, że naszą grą sprostamy ich oczekiwaniom.

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin
Sobota, 30 września, godzina 14:45
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
KUP BILET W: 

- w siedzibie Klubu AZS od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30
- w sklepie naszego sponsora firmy EYE Sport (ul. Kościuszki 43), w godzinach 9:00 - 18:00
- w Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja), w godzinach 10:00 - 18:00
- w dniu meczu w kasie biletowej Hali Urania od 12:45

Aktualności