AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
R. Andringa: Pierwszy mecz był niesamowitym przeżyciem
Mateusz Lewandowski
2017-10-01 16:22:00
Zdjęcie do aktualności
- Pierwszy mecz w nowej lidze jest dla mnie niesamowitym przeżyciem – powiedział Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn po wygranej 3:1 nad Espadonem Szczecin.

Podopieczni trenera Roberto Santilliego na inaugurację PlusLigi pokonali Espadon Szczecin 3:1. Po dwóch pewnie wygranych partiach przez olsztyńskich akademików, w trzecim secie role się odwróciły i górą byli zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Gogola. Czwarta odsłona sobotniego spotkania była zacięta i wyrównana – ostatecznie górą był zespół ze stolicy Warmii i Mazur, zdobywając komplet punktów.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, lepiej sprawowali się w ataku (48% skuteczności przy 39% Espadonu), bloku (13:9) oraz na zagrywce (7:2). Szczecinianie natomiast wykazali się dokładniejszym przyjęciem (57% do 50%). Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Jan Hadrava (21 pkt), a wśród gości – Mateusz Malinowski (16 pkt.)

Przeczytaj rozmowę z Robbertem Andringą, przeprowadzoną w pomeczowym studiu Radia UWM FM.

Jak czujesz się po pierwszym spotkaniu ligowym w barwach Indykpolu AZS Olsztyn?

Robbert Andringa: - Cieszę się, że na inaugurację odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Mieliśmy trochę problemów w trzecim secie, ponieważ na boisku nie byliśmy zbyt agresywni. Popełniliśmy również sporo błędów w polu serwisowym. To samo przytrafiło nam się również a początku czwartej partii, ale na szczęście, udało nam się odwrócić przebieg meczu.

Dwie pierwsze partie zostały wygrane przez nas dość pewnie. Co według Ciebie stało się z naszym zespołem po 10-cio minutowej przerwie?

- Wyszliśmy nieco rozluźnieni, przez co zaczęliśmy popełniać proste błędy. Musimy pamiętać o odpowiednim podejściu po tak długiej przerwie, by taka sytuacja nie powtarzała się w kolejnych spotkaniach. Wystarczy większe skupienie i agresja na boisku. 

W całym spotkaniu zdobyłeś 11 punktów. Jesteś zadowolony ze swojej postawy?

- Pierwszy mecz w nowej lidze jest dla mnie niesamowitym przeżyciem. Nie wiesz czego możesz się spodziewać, dla Ciebie jest to również pierwsze spotkanie z atmosferą meczową czy dopingiem kibiców. Jestem usatysfakcjonowany swoją postawą na boisku, lecz zauważyłem również kilka rzeczy, które wymagają natychmiastowej poprawy.

Czeka nas bardzo ciężki tydzień, gdyż już w środę mecz wyjazdowy w Kielcach, a w sobotę u siebie zmierzymy się z BBTS Bielsko-Biała…

- Najpierw chcemy się skupić na środowej potyczce. Gdy będziemy odpowiednio przygotowani, to dopiero po tym spotkaniu będzie można myśleć o sobotnim meczu przed własną publicznością. Mam nadzieję i wierzę w to, że oba zakończą się naszym zwycięstwem!

Indykpol AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała
Sobota, 7 października, godz. 17:00
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
KUP BILET W: 
- w siedzibie Klubu AZS od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30
- w sklepie naszego sponsora firmy EYE Sport (ul. Kościuszki 43), w godzinach 9:00 - 18:00
- w Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja), w godzinach 10:00 - 18:00
- w dniu meczu w kasie biletowej Hali Urania od godziny 15:00

Aktualności