Trzecie zwycięstwo z rzędu!
Monika Breńska, Katarzyna Stejnborn
2017-10-07 19:41:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali we własnej hali BBTS Bielsko-Biała 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kuba Kochanowski!

Od początku sobotniego spotkania, walka toczyła się punkt za punkt (6:6). Rywale grali mocno w polu serwisowym i wypracowali sobie dwa punkty przewagi, lecz silne ataki Tomasa Rousseaux i Robberta Andringi doprowadziły do remisu (12:12). Przeciwnicy nie odstępowali na krok, sprawiając wyraźne problemy swoim rywalom w przyjęciu i ataku. Walka punkt za punkt obu drużyn doprowadziła do nerwowej końcówki seta, w której lepsi okazali się goście 23:25.

W drugiej odsłonie, oba zespoły ponownie biły się oczko za oczko. Dopiero przy zagrywce Daniela Plińskiego, Indykpol AZS Olsztyn wypracował sobie trzy punkty przewagi (8:5). Olsztyńscy akademicy śmiało grali w kontrze, przez co zmuszali rywala do błędów. Gdy skutecznym atakiem popisał się Jan Hadrava, przewaga ekipy ze stolicy Warmii i Mazur wynosiła aż siedem punktów (14:7). I choć bielszczanie próbowali ratować sytuację, to fenomenalna gra na środku siatki Kuby Kochanowskiego dała wyraźne zwycięstwo gospodarzom 25:13.

Po 10-cio minutowej przerwie, obie ekipy znów wymieniały się silnymi ciosami na siatce (5:5). Olsztyńscy akademicy coraz odważniej grali na zagrywce i skrzętnie budowali przewagę. Tomas Rousseaux trzykrotnie wykorzystał piłki przechodzące, przez co podopieczni trenera Roberto Santilliego prowadzili 15:8.  Ponownie nie do zatrzymania był nasz czeski bombardier Jan Hadrava, a bielszczanie nie potrafili bronić jego atomowych zbić (17:10). W końcówce seta ponownie dał o sobie znać młody środkowy Indykpolu AZS, więc nic dziwnego, że właśnie jego blok zakończył trzeciego seta (25:11).

Sfrustrowani wynikiem spotkania, zawodnicy BBTS-u postawili trudne warunki gry w czwartej partii (4:6). Gospodarze nie poddali się, a wynik przełamał punktowy atak Kuby Kochanowskiego (11:10). W podreperowaniu wyniku miał pomóc Adrian Buchowski. Przyjmujący naszej drużyny udoskonalił grę w przyjęciu i dzięki jego atakom, akademicy z Kortowa prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem (20:20). Piekielnie mocne serwisy Jana Hadravy dały nam prowadzenie w końcówce, co ostatecznie zaowocowało triumfem w czwartym secie (25:23) i w całym spotkaniu 3:1.

W kolejnym meczu Indykpol AZS Olsztyn podejmie przed własną publicznością PGE Skre Bełchatów! Mecz odbędzie się w środę, 18.10 o godzinie 18:00. Kup bilet już teraz na www.indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki (3), Pliński (7), Kochanowski (19), Rousseaux (15), Andringa (10), Hadrava (16), Żurek (libero) oraz Kańczok, Scheerhoorn (1), Buchowski (1)

BBTS Bielsko-Biała: Tarasow (7), Siek (7), Janeczek (4), Gaca (7), Peacock (1), Kirkun (18), Czauderna (libero) oraz Maciończyk (1), Bucki, Piotrowski, Cedzyński, Marek (libero)