Wyczerpujący bój dla Zawiercia
Mateusz Lewandowski
2017-10-21 21:04:00
Zdjęcie do aktualności
Po długim i emocjonującym boju, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali na wyjeździe z Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Grzegorz Pająk.

Akademicy z Kortowa do Zawiercia jechali z kompletem zwycięstw. Ekipa ze Śląska natomiast nie wygrała żadnego spotkania w tym sezonie. Dwa pierwsze sety, choć bardzo wyrównane, pokazały kto jest lepszą drużyną - siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur prowadzili 2:0. Po 10-cio minutowej przerwie obraz gry nie uległ zmianie, lecz górą byli zawodnicy Aluronu Virtu Warty, doprowadzając do tie-breaka. Wojnę nerwów w decydującej partii wygrali gospodarze, odnoszą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztnyn 3:2 (21:25, 23:25, 25:18, 26:24,16:14)

Aluron Virtu: Pająk (7), Swodczyk (11), Smith (9), de Leon (16), Bociek (23), Patak (20), Koga (libero) oraz Żuk, Zajder, Kaczorowski (1), Andrzejewski (libero)

Indykpol AZS: Woicki, Zniszczoł (5), Kochanowski (16), Rousseaux (2), Andringa (16), Hadrava (32), Żurek (libero) oraz Kańczok, Makowski, Buchowski (3), Pliński (5), Scheerhoorn (4)