Wracamy na zwycięską ścieżkę!
Mateusz Lewandowski
2017-11-19 17:19:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pewnie przed własną publicznością wygrali z Cuprum Lubin 3:0, awansując na 3. miejsce w ligowej tabeli! Statuetka MVP powędrowała w ręce Kuby Kochanowskiego!

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po udanych kontratakach m.in. Łukasza Kaczmarka prowadzili czteroma punktami (4:8). Akademicy z Kortowa dość powoli wspinali się na najwyższe wyżyny swoich umiejętności, powolnie odrabiając strat – po ataku Plińskiego, olsztynianie mieli tylko „oczko” do odrobienia (9:10), a kiedy punkt zdobył Rousseaux, mieliśmy remis (14:14). Od tego momentu oba zespoły grały punkt za punkt, a drużyny często zmieniały się na prowadzeniu. I kiedy wydawało się, że akademicy wykorzystają dwie piłki setowe, podopieczni trenera Patricka Duflos doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie górą byli gospodarze, wygrywając 27:25.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęli lubinianie, a prym w ataku wiódł Łukasz Kaczmarek (2:4). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberto Santilliego, tak jak i w poprzedniej odsłonie spotkania powoli, ale mozolnie odrabiali straty. Punkty zdobywali Russesaux (11 pkt po dwóch setach) i Kochanowski (12 pkt). Po ataku środowego Indykpolu AZS, gospodarze prowadzili 8:7 i budowali przewagę. Straty w ekipie Cuprum starał się odrabiać niezawodny Łukasz Kaczmarek (19 pkt po dwóch setach), lecz jego koledzy z drużyny nie byli już tak skuteczni. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie grała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając 25:22.

Po 10-cio minutowej przerwie, początkowo obie drużyny grały wyrównaną siatkówkę. Na ataki Kaczmarka, gospodarze odpowiadali uderzeniami Kochanowskiego. Dobre zagrywki młodego środkowego olsztynian oraz wykorzystywane kontry przez Jana Hadravy doprowadziły do wyjścia na prowadzenie akademików z Kortowa (5:2). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberto Santilliego pewnie prowadzili grę na parkiecie, utrzymując sporą przewagę. Ostatecznie Indykpol AZS wygrał 25:15, jak i całe spotkanie 3:0.

Kolejny mecz olsztyńscy akademicy rozegrają na wyjeździe z Cerradem Czarni Radom (sobota, 14:45, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM). Kolejny mecz w Hali Urania – 4 grudnia z Łuczniczką Bydgoszcz. Kup bilet już teraz na WWW.indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (27:25,25:22,25:15)

Indykpol AZS: Woicki, Pliński (9), Kochanowski (14), Rousseaux (14), Andringa (7), Hadrava, Żurek (libero) oraz Kańczok (1), Zabłocki (libero)

Cuprum: Masny (1), Hain (4), Smoliński (4), Pupart (7), Terzić (3), Kaczmarek (26), Kryś (libero) oraz Patucha, Gorzkiewicz, Biegun (1), Michalski (1), Makoś (libero)

MVP: Kuba Kochanowski