Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Pójść za ciosem w Radomiu!
Mateusz Lewandowski
2017-11-24 16:48:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn chcą pójść za ciosem i odnieść kolejne zwycięstwo. Olsztyńscy akademicy w sobotę, zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Czarni Radom. Początek o 14:45, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM!

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn niespełna dwa miesiące ligowych zmagańPodopieczni trenera Roberto Santilliego, po 10 rozegranych spotkaniach, zajmują w ligowej tabeli bardzo wysokie, 3. miejsce. Olsztyńscy akademicy sześciokrotnie zaznawali smaku zwycięstwa (m.in. z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem), a czterokrotnie musieli przełknąć gorycz porażki. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w ostatnim spotkaniu pokonała przed własną publicznością Cuprum Lubin 3:0.

Jak zauważa Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS, drużyna w ciągu rozgrywek ligowych stała się bardziej dojrzałą ekipą. – Siatkarze coraz bardziej rozumieją, jak mają się zachowywać na boisku w poszczególnych akacjach – podkreśla szkoleniowiec. – Cały czas analizujemy naszą grę na bieżąco, wyciągamy wnioski i staramy się poprawki wprowadzić w życie. Widać to zwłaszcza przy długich wymianach. To są detale, które być może nie zawsze są widoczne, ale robią różnice podczas spotkań – m.in. dobre dogranie czy wystawa piłki sytuacyjnej. Wydaje się, że są to łatwe rzeczy, ale potrafią nam one dać przewagę nad przeciwnikiem.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn chcą pójść za ciosem i odnieść kolejne zwycięstwo. Olsztyńscy akademicy w sobotę, zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Czarni Radom (godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM).

Do ekipy prowadzonej przez trenera Roberta Prygla przed sezonem dołączyło kilku zawodników, m.in. Michał Filip, Kamil Kwasowski, Dmytro Teremienko czy Dejan Vincić. Ten ostatni doznał jednak w trakcie sezonu kontuzji, która uniemożliwia mu grę przez dłuższy czas. Dlatego klub z Radomia postanowił zakontraktować Dmytro Dołgopołowa, który ma umożliwić rotację na pozycji rozgrywającego (przez kilka spotkań Cerrad Czarni grali tylko z Kamilem Droszyńskim).

„Wojskowi” w ligowej tabeli zajmują dopiero 12. miejsce, z dorobkiem 10 punktów – złożyły się na to tylko trzy zwycięstwa i aż sześć porażek. W minionej kolejce drużyna z Radomia przegrała na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 1:3

- Ta sytuacja jest dla nas czymś nowym – przyznaje Marcin Mierzjewski.Jest nowy rozgrywający i zbytnio nie mamy nawet jak podejrzeć spotkań, w których Dołgopołow brał udział. Specyfika tego zespołu jednak się nie zmieniła. Jest to zespół dysponujący mocną siłą fizyczną – Michał Filip, Wojciech Żaliński czy Tomasz Fornal to zawodnicy, którzy mają bardzo silną zagrywkę. Tego będziemy się spodziewać w sobotnim meczu.

Początek spotkania o godzinie 14:45. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport oraz Radio UWM FM. W Kortowskiej rozgłośni radiowej, tuż po zakończeniu spotkania będziesz mógł posłuchać komentarzy bohaterów meczu!

Aktualności