Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Ważne starcie dla akademików - #OlsztynLepiej!
Mateusz Lewandowski
2017-12-03 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Ten mecz jest niezwykle ważny dla olsztyńskich akademików. Indykpol AZS Olsztyn w poniedziałek zmierzy się w Hali Urania z Łuczniczką Bydgoszcz. Początek o 18, a bilety wciąż są dostępne!

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn tylko 4 spotkania, aby zakończyć pierwszą rundę fazy zasadniczej PlusLigi. W ciągu trzech miesięcy, olsztyńscy akademicy rozegrali 12 spotkań. Dla niektórych zawodników ekipy z Kortowa, jest to pierwszy sezon w Polsce. Sezon zmian i przyzwyczajeń do nowego trybu rozgrywania spotkań.

- Rytm gry jest trochę zwariowany z racji natężenia gier w jednym czasieprzyznaje Tomas Rousseaux, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Dlatego nie zawsze jest się w stanie pokazać wszystkich swoich możliwości. W drużynie grają wszyscy i gdy jeden z nas prezentuje się trochę słabiej, to drugi jest w stanie go zastąpić na takim samym poziomie. Czasami pewne rzeczy wychodzą trochę lepiej, a inne gorzej, lecz taki jest sport.

Przed rozpoczęciem 12. serii spotkań, podopieczni trenera Roberto Santiliiego zajmowali w ligowej tabeli 6. miejsce. W ostatniej kolejce, olsztyńscy akademicy musieli uznać wyższość Cerradu Czarni Radom, przegrywając na wyjeździe 0:3.

- To był bardzo ciężki mecz, a graliśmy na bardzo specyficznej hali – mówi siatkarz. - W pierwszym secie straciliśmy trochę kontrolę nad naszym serwisem, co ciągnęło się za nami przez całe spotkanie. Mieliśmy również problemy w przyjęciu. Uważam również, że sędziowie nie byli zbytnio nam pomocni. To nas bardzo frustrowało i wybijało z rytmu. Nie pokazaliśmy tego, na co nas stać.

Szansą na rehabilitacje będzie poniedziałkowe spotkanie w Hali Urania z Łuczniczką Bydgoszcz (godz. 18). W ekipie znad Brdy doszło do wielu zmian kadrowych. Szkoleniowcem został Jakub Bednaruk, który ma do swojej dyspozycji m.in. Edgardo Goasa, Jakuba Rohnke, Henrique Batagima, Michała Szalachę czy Bartosza Filipiaka. W drużynie Łuczniczki występuje również dobrze znany olsztyńskim kibicom – Metodi Ananiev.

Obecny sezon nie jest jednak zbyt udany dla siatkarzy Łuczniczki. Wygrali oni tylko 3 spotkania (z GKS Katowice, Dafi Społem Kielce i Aluron Virtu Warta Zawiercie), uznając wyższość rywali aż 9 razy. Z dorobkiem 10 punktów, zajmują 14. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce, bydgoszczanie przegrali przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów 1:3.

- Niestety, graliśmy z nimi tylko jedno spotkanie i to w okresie przygotowawczym do sezonuzauważa Rousseaux. -  Uważam, że jesteśmy jedną z silniejszych drużyn w lidze i możemy wygrać z każdym. Ta sytuacja może się jednak odwrócić również w drugą stronę. Dlatego PlusLiga jest bardzo interesująca. Musisz w stu procentach skoncentrowanym podchodzić do każdego meczu, bowiem na rozluźnienie i brak odpowiedniego nastawienia, nie ma tutaj miejsca.

Kto wygra rywalizację na środku - młody Kuba Kochanowski czy doświadczony Wojciech Jurkiewicz? Który rozgrywający będzie mógł unieść ręce w geście zwycięstwa - Paweł Woicki czy Edgardo Goas? Który z przyjmujących zdobędzie więcej punktów - Tomas Rousseaux czy Henrique Batagim? Zobacz również w akcji byłego siatkarza Indykpolu AZS - Metodiego Ananieva! 

Partner meczu - Gmina Iława 

Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz
Poniedziałek, 4 grudnia, godz. 18:00
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
Kup bilet w dniu meczu:
* Siedzibie Klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12), w godzinach 7:30 - 14:00
* Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja) w godzinach 10:00 - 16:00
* Sklepie EYE Sport (ul. Kościuszki 43), w godzinach 10:00 - 16:00
* W dniu meczu w kasie biletowej Hali Urania od godziny 16:00

Aktualności