Pięciosetowy bój z Łuczniczką dla AZS!
Mateusz Lewandowski
2017-12-04 21:21:00
Zdjęcie do aktualności
#OlsztynLepiej górą! Po długim, emocjonującym i pełnych zwrotów akcji wygrywamy z Łuczniczką Bydgoszcz 3:2! Statuetka MVP powędrowała do Pawła Woickiego.

Mecz lepiej rozpoczęli akademicy z Kortowa. Po udanych atakach Tomasa Rousseaux i Jana Hadravy, gospodarze prowadzili 6:3. Straty w ekipie znad Brdy starali się odrobić Jakub Rohnka oraz Metodi Ananiev, lecz ich koledzy z zespołu popełniali proste błędy. Podopieczni trenera Roberto Santilliego pewnie utrzymywali przewagę na parkiecie, grając lepiej od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie set zakończył się wysokim zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn 25:15.

I choć drugą odsłonę poniedziałkowego spotkania rozpoczęli od prowadzenia siatkarze Łuczniczki (4:2), to błędy i niewykorzystane kontry doprowadziły do remisu (4:4). Z przodu zawsze znajdowali się podopieczni trenera Bednaruka, a po udanym ataku Bartosza Filipiaka prowadzili 9:7. Taki stan rzeczy trwał tylko chwilę, bowiem olsztyńscy akademicy powrócili do gry z 1 seta i dzięki uderzeniom Zniszczoła i Hadravy, objęli prowadzenie 18:15. Goście nie poddali się i nie dość, że odrobili straty, to wyszli w końcówce na prowadzenie i wygrali drugiego seta 25:23, doprowadzając do remisu.

Dobra gra ekipy znad Brdy trwała również na początku trzeciej partii, gdzie po ataku Filipiaka prowadzili 5:3. W ataku punkty raz po raz zdobywał atakujący Łuczniczki, a gdy Jurkiewicz zablokował Hadravę, przewaga przyjezdnych urosła aż do pięciu punktów (13:8). Od tego momentu gospodarze zaczęli odrabiać straty, a po asie serwisowym Miłosza Zniszczoła zmalała ona do dwóch punktów (12:14). Akademicy z Kortowa mozolnie odrabiali straty, co przyniosło skutek po bloku Kochanowskiego (20:20). Ostatecznie po wielu emocjach, Łuczniczka wygrała 26:24 i objęła prowadzenie 2:1.

Podrażnieni olsztynianie od początku kolejnej partii ruszyli do ataku, a po ataku Hadravy prowadzili aż 6:2.Raz po raz punkty zdobywał również Robbert Adringa, dzięki czemu gospodarze utrzymywali prowadzenie. Teraz to bydgoszczanie mieli problemy z wyprowadzeniem kontrataków, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze (15:8). Olsztyńscy akademicy pewnie przeważali nad rywalem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając czwartego seta 25:19, doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia to twarda i wyrównana walka po obu stronach siatki. Z przodu znajdowali się akademicy z Kortowa, a po bloku pary Woicki - Zniszczoł, Indykpol AZS wyszedł na prowadzenie 4:2. Podopieczni trenera Kuby Bednaruka nie poddali się i po udanym uderzeniu Filipiaka odrobili straty (5:5).  Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 15:12, jak i całe spotkanie 3:2.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS rozegrają w przyszły wtorek (12.12) na wyjeździe z ONICO Warszawa. Początek o 19:00, a transmisja w Radiu UWM FM.

Partnerem poniedziałkowego spotkania była Gmina Iława. Władze Klubu wręczyły Wójtowi Krzysztofowi Hamacińskiemu pamiątkową koszulkę.
Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15,23:25,24:26,25:19,15:12)

Indykpol AZS: Woicki (1), Zniszczoł (15), Kochanowski (11), Rousseaux (6), Andringa (14), Hadrava (25), Żurek (libero) oraz Pliński (2), Buchowski (6), Kańczok, Scheerhoorn

Łuczniczka: Goas (2), Ananiev (16), Rohnka (3), Jurkiewicz (7), Szalacha (8), Filipiak (23), Kowalski (libero) oraz Gryc (6), Bobrowski, Seńko

MVP: Paweł Woicki