Zacięte widowisko w Warszawie
Mateusz Lewandowski
2017-12-12 22:08:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po emocjonującym spotkaniu musieli uznać wyższość ONICO Warszawie, przegrywając na wyjeździe 1:3. Statuetkę MVP przyznano Bartoszowi Kwolkowi.

Mecz lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po ataku Jana Hadravy prowadzili 3:1. Oprócz czeskiego atakującego, w drużynie ze stolicy Warmii i Mazur skutecznym atakami popisywał się Miłosz Zniszczoł. I choć podopieczni trenera Roberto Santilliego na początku seta utrzymywali dwa punkty przewagi, to gospodarze mozolnie zaczęli odrabiać straty, czego efektem był remis (11:11). Od tego momentu walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt, a akcje kończyli Kuba Kochanowski i Wojciech Włodarczyk. Po asie serwisowym tego pierwszego, olsztynianie wyszli na prowadzenie 20:18. Chwilę później jednak w pole serwisowe wszedł Bartosz Kwolek i dzięki jego zagrywkom to siatkarze ONICO przejęli inicjatywę (23:21), której nie oddali do końca, wygrywając 25:22.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęli olsztyńscy akademicy (4:2). Podopieczni trenera Roberto Santilliego pewnie prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. Dzięki punktom Kochanowskiego i Buchowskiego, przewaga olsztynian wynosiła cztery punkty (10:6). Stołeczni jednak nie odpuszczali i nie pozwolili swoim rywalom na zbudowanie większej przewagi. Mozolne odrabianie przyniosło skutek - dzięki zagrywkom Włodarczyka, stołeczni doprowadzili do wyrównania (18:18), a po chwili wyszli na prowadzenie (22:20). I choć olsztynianie do końca walczyli o zwycięstwo, to ponownie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 25:22.

Tak jak dwie poprzednie odsłony wtorkowego meczu, tak i po 10-cio minutowej przerwie lepiej weszli w seta goście – po asie Woickiego, Indykpol AZS prowadził 2:0. Stołeczni w mgnieniu oka doprowadzili do wyrównania (blok Brizarda na 2:2). Taki stan rzeczy utrzymywał się tylko przez chwilę, bowiem ekipa ze stolicy Warmii i Mazur ponownie przewodziła grze na parkiecie. Po autowym ataku Vernona-Evansa, Indykpol AZS prowadził 8:4. Punkty raz po raz zdobywali Buchowski, Kochanowski i Andringa.

Kolejnego seta lepiej tym razem rozpoczęli warszawianie – gdy skutecznym atakiem popisał się Włodarczyk, ONICO prowadziło 3:1. Straty w ekipie z Kortowa starali się odrabiać Buchowski i Hadrava, lecz z przodu wciąż znajdowali się gospodarze. Po asie serwisowym Andrzeja Wrony, zawodnicy prowadzeni przez trenera Antinge mieli pięć punktów przewagi (10:5).  I gdy wydawało się, że gospodarze pewnie zakończą spotkanie (24:15), to w polu serwisowym pojawił się Blake Scheerhoorn. Przy jego serwisie olsztynianie zdobyli aż 6 punktów z rzędu! Ostatecznie jednak set, jak i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem ONICO Warszawa (25:22 i 3:1).

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w piątek, 22 grudnia w Hali Urania z GKS Katowice! Początek meczu o 18! Sprzedaż internetowa trwa do soboty, 16 grudnia do godziny 12 na indykpolazs.pl!

ONICO Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22,25:22,20:25,25:22)

ONICO: Brizard (6), Włodarczyk (10), Kwolek (16), Wrona (9), Warda (3), Grojgiew (10), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (3), Nowakowski (5), Samica (1), Firlej, Kowalczyk
Indykpol AZS: Woicki (2), Zniszczoł (4), Kochanowski (13), Rousseaux (3), Andringa (7), Hadrava (19), Żurek (libero) oraz Pliński, Kańczok, Buchowski (10), Nowakowski, Scheerhoorn (3), Makowski

MVP: Bartosz Kwolek