Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Magia Świąt w Hali Urania
Mateusz Lewandowski
2017-12-21 16:45:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, tuż przed świętami Bożego Narodzenia rozegrają ważny mecz z GKS Katowice. Początek piątkowego spotkania w Hali Urania o 18. Bilety są dostępne!

Od ostatniego ligowego spotkania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn minęło 10 dni. Przypomnijmy, olsztyńscy akademicy musieli uznać wyższość ONICO Warszawa, przegrywając na wyjeździe 1:3. Przed świątecznymi spotkaniami, olsztyńscy akademicy w ligowej tabeli zajmują 7. pozycję z dorobkiem 22 punktów. Do zajmującego 5. miejsce Jastrzębskiego Węgla, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur traci tylko 2 punkty.

- Rozmawiamy o ostatnich meczach między sobą, bowiem chcielibyśmy cały czas wygrywać – przyznaje Paweł Woicki, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn. – Gramy jednak cały czas na podobnym poziomie. Szkoda, że nie udało nam się wygrać meczu w Warszawie, gdyż mieliśmy na to duże szanse. Nie poświęcamy temu zbyt dużo czasu – najważniejsze, abyśmy dobrze przygotowali się do meczu z GKS Katowice.

Piątkowy, świąteczny mecz z GKS Katowice (godz. 18) to idealna szansa na sprawienie sobie prezentu na święta Bożego Narodzenia przez olsztyńskich akademików. Nie będzie to jednak wcale łatwe zadanie. Trener Piotr Gruszka ma do dyspozycji takich zawodników jak: Marcin Komenda, Karol Budryn, Tomasz Kalembka, Emanuel Kohut czy Gonzalo Quiroga. Nie można również zapominać o pochodzącym z Olsztyna – Bartoszu Mariańskim.

Ekipa ze Śląska zajmuje w ligowej tabeli 10. miejsce z dorobkiem 17 punktów. Zawodnicy prowadzeni przez byłego siatkarza AZS Olsztyn (2005-2006 oraz 2012-2013), sześć razy zaznali smaku zwycięstwa, a ośmiokrotnie musieli przełknąć gorycz porażki. W ostatnim spotkaniu, rozegranym w niedzielę, GieKSa uległa przed własną publicznością Cuprum Lubin 1:3.

- GKS gra bardzo drużynową siatkówkę – zauważa rozgrywający olsztynian. – Trener doprowadza do wielu zmian, czasami w wyjściowej szóstce, a czasami w trakcie meczu. Ekipa z Katowic dysponuje bardzo dobrą zagrywką, co jest ich ogromnym atutem. Jeśli uda nam się zneutralizować ten element gry, to będzie nam się grało trochę łatwiej. Spodziewam się jednak trudnego spotkania, bowiem nasi rywale ostatnio grali trochę słabiej – znając drużynę i trenera wiem, że będą chcieli się podnieść właśnie w konfrontacji z nami.

I dodaje: - Z prezentów pod choinką będę się cieszył dopiero w niedzielę, ale mam nadzieję, że w piątek wygramy za trzy punkty. Wiem, że nie będzie łatwo i będziemy musieli sporo wysiłku, aby tak się stało.

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gości jest Karol Butryn – 197 punktów. Dla porównania, najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn ma Jan Hadrava – 251. Najlepiej przyjmującym ekipy z Katowic jest Bartosz Mariański (52,6% dokładnego przyjęcia), a w drużynie z OlsztynaRobbert Andringa (59,5%).

Do końca pierwszej rundy fazy zasadniczej pozostały już tylko dwa spotkania – w Hali Urania z GKS Katowice i wyjazdowe z MKS Będzin (30.12 o 18). Stawką tych dwóch konfrontacji jest nie tylko zajęcie lepszej pozycji na zakończenie pierwszej rundy, ale również awans do Pucharu Polski – sześć najlepszych ekip awansuje do ćwierćfinału.

Początek piątkowego spotkania o 18. Bilety wciąż są dostępne! Bezpośrednią relację z meczu przeprowadzi również Radio UWM FM (SŁUCHAJ ON-LINE). Spotkanie komentować będą: Mateusz Lewandowski i Sebastian Chrostowski, a po meczu gorące komentarze bohaterów świątecznego widowiska!

Spędź z nami przedświąteczny czas!

Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice
Piątek, 22 grudnia, godz. 18:00
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
W dniu meczu bilet kupisz w:
* Siedzibie klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12), w godzinach 7:30-14:00
* Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja), w godzinach 10-16
* sklepie EYE Sport (ul. Kościuszki 43),w godzinach 10-16
* W dniu meczu w kasie biletowej Hali Urania od godziny 16

 

 

Aktualności