Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Udanie rozpocząć nowy rok!
Mateusz Lewandowski
2018-01-06 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
W pierwszym spotkaniu w 2018 roku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn na wyjeździe zmierzą się z Espadonem Szczecin. Początek niedzielnego spotkania o 20, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM!

Wyjazdowym spotkaniem z MKS Będzin, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi. Podopieczni trenera Roberto Santilliego przed rozpoczęciem pierwszej serii spotkań w 2018 roku, zajmują 7. miejsce, z dorobkiem 24 punktów. Olsztyńscy akademicy 8 razy zaznali smaku zwycięstwa i 7 razy musieli przełknąć gorycz porażki.

Jak zauważa Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn ten okres można podzielić na dwie części. - Pierwszą zaczęliśmy bardzo dobrze, wygrywaliśmy dużo spotkań – mówi siatkarz. - W drugiej natomiast nie graliśmy zbyt dobrze, Uważam jednak, że właśnie teraz odpalamy nasze silniki, by w 2018 roku wkroczyć ze zdwojoną siłą. Czeka nas teraz wyjazdowe spotkanie w Szczecinie. Pierwsze spotkanie w tym sezonie, rozgrywane właśnie z Espadonem nie należało do najłatwiejszych, lecz je wygraliśmy. Chciałbym, aby teraz było tak samo.

 W pierwszym spotkaniu w 2018 roku, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się w niedzielę, na wyjeździe z Espadonem Szczecin (godz. 20, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM). Siatkarze ze Szczecina zakończyli pierwszą rundę zmagań z dorobkiem 23 punktów, co pozwoliło im zająć 8. lokatę. Podopieczni szkoleniowca Michała Gogola pokonali m.in. ONICO Warszawę, Trefla Gdańsk czy Jastrzębskiego Węgla. Szczecinianie toczyli również zacięte boje z Cuprum Lubin czy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Trzon ekip Espadonu tworzą m.in. Bartłomiej Kluth, Bartosz Gawryszewski, Michał Ruciak, Marcin Wika czy Dawid Murek. Na inaugurację sezonu, w Hali Urania lepszy okazał się Indykpol AZS, wygrywając 3:1. Do niedzielnego meczu, zawodnicy ze Szczecina przystąpią po porażce we własnej hali 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów.

- To będzie ciężki mecz – podkreśla Hadrava. - Espadon gra bardzo dobrą siatkówkę, mają dobrych atakujących, przyjmujących czy rozgrywających. Są kompletnym zespołem. Przeplatają ciut słabsze mecze z tymi lepszymi, ale wciąż pozostają mocną ekipą. Mamy nad nimi punkt przewagi, dlatego będzie to dla nas bardzo ważne spotkanie. Musimy wygrać, by zwiększyć przewagę nad goniącymi nas ekipami i zmniejszyć stratę do tych, które nas wyprzedzają.

Początek niedzielnego starcia w Szczecinie o godzinie 20. Bezpośrednią relację przeprowadzą Polsat Sport i Radio UWM FM. Na antenie olsztyńskiej rozgłośni radiowej, po zakończonym spotkaniu gorące komentarze bohaterów meczu!

Espadon Szczecin - Indykpol AZS Olsztyn
Niedziela, 7 stycznia, godz. 20:00
Transmisja w:
Polsacie Sport i Radio UWM FM

 

Aktualności