Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Pierwsze zwycięstwo w 2018 roku!
Mateusz Lewandowski
2018-01-07 22:54:00
Zdjęcie do aktualności
W pierwszym spotkaniu w 2018 roku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali na wyjeździe z Espadonem Szczecin 3:0. Statuetka MVP powędrowała do Pawła Woickiego.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło od prowadzenia olsztynian 4:2. Chwile później, dzięki błędom w ataku ekipy Espadonu i dobrym zagrywkom Kuby Kochanowskiego, Indykpol AZS prowadził już 9:3. Podopieczni trenera Roberto Santilliego wykorzystywali kontrataki, natomiast mnożyły się pomyłki po stronie Espadonu. Po autowym ataku Michała Ruciaka, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała siedem punktów przewagi (13:6). Punkty raz po raz zdobywali Jan Hadrava i Adrian Buchowski. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się pewnym zwycięstwem Indykpolu AZS 25:14.

Podrażnieni gospodarze od początku drugiej odsłony ruszyli do ataku. Po asie serwisowym Bartka Klutha, Espadon prowadził 3:2. Obie drużyny grały punkt za punkt, a mocnymi uderzeniami popisywali się Jana Hadrava i Marcin Wika. Gdy czeski atakujący popisał się skuteczny akademicy z Kortowa wyszli na prowadzenie (9:8). Dołączając do tego udane zagrywki Miłosza Zniszczoła, olsztynianie dość szybko wypracowali sobie 3 punkty przewagi (11:8). Od tego momentu na parkiecie rządzili olsztynianie, a po asie serwisowym Tomasa Rousseaux było 15:10 dla gości. Szczecinianie nie złożyli jednak broni i mozolnie odrabiali straty - po asie Eemiego Tervaportiego było 15:17. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur nie dala sobie wydrzeć, wygrywając drugiego seta 25:23.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set niedzielnego spotkania ponownie rozpoczął się od prowadzenia Indykpolu AZS Olsztyn. Po asie serwisowym Rousseaux było 6:3 dla gości. I mimo, że szczecinianie niemal odrobili straty, to ekipa ze stolicy Warmii i Mazur nie pozwoliła swoim rywalom na objęcie prowadzenia. Akademicy z Kortowa przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po bloku Kochanowskiego, olsztynianie prowadzili 16:11, by zwyciężyć 25:18 jak i w całym meczu 3:0.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w najbliższą niedzielę, przed własną publicznością z Dafi Społem Kielce. Początek spotkania w Hali Urania o 15, a bilety od poniedziałku dostępne w siedzibie Klubu AZS, Miejskiej Informacji Turystycznej i sklepie EYE Sport!

Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 23:25, 18:25)

Espadon: Kluth (13), Duff (8), Ruciak, Wika (2), Tervaportti (2), Gawryszewski, Jaskułka (libero) oraz Gałązka (3), Kowalski, Malinowski (2), Menzel (8)

Indykpol AZS: Woicki (2), Zniszczoł (5), Kochanowski (14), Rousseaux (8), Buchowski (8), Hadrava (17), Żurek (libero) oraz Pliński, Zabłocki (libero)

MVP: Paweł Woicki

Aktualności