Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Niedzielny mecz w rytmach WOŚP
Mateusz Lewandowski
2018-01-13 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Czerwone serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawładną w niedziele Halą Urania. Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Dafi Społem Kielce. Początek o godzinie 15, a bilety wciąż są dostępne!

Taki początek sezonu wymarzyli sobie kibice w stolicy Warmii i Mazur. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie pozostawili złudzeń, wygrywając na wyjeździe bez straty seta z Espadonem Szczecin. Zwycięstwo podopiecznych trenera Roberto Santilliego zacznie przybliżyło ich do zespołów, które obecnie znajdują się w czołówce ligowej tabeli. Akademicy z Kortowa przed rozpoczęciem tej kolejki spotkań, zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 27 punktów – o dwa mniej, niż zajmują 6. pozycję Asseco Resovia Rzeszów.

- O zwycięstwie w Szczecinie zadecydowała duża determinacja po naszej stronie – przyznaje Kuba Kochanowski, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.Zagraliśmy z dużą pewnością siebie, nie popełniając przy tym prostych błędów. Myślę, że tym spotkaniem wróciliśmy do optymalnej formy z początku sezonu.

Po wyjazdowym spotkaniu, przyszedł czas na pierwszy mecz przed własną publicznością w 2018 roku! Akademicy z Kortowa w niedzielę, zmierzą się z Dafi Społem Kielce (godz. 15:00). Ekipa z województwa Świętokrzyskiego nie może zaliczyć do udanych obecnego sezonu. Niedzielni rywale, z dziewięcioma punktami na swoim koncie, zajmują obecnie ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, zaszła zmiana na stanowisku trenera – Dariusz Daszkiewicz zastąpił Wojciecha Serafina.

I choć za kadencji trenera Daszkiewicza ekipa z Kielc przegrała 3 spotkania, to w ostatniej kolejce sprawiła sporą niespodziankę. Dafi Społem pokonało przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Spory wkład w to zwycięstwo mieli najgroźniejsi zawodnicy tej drużyny: Tomislac Dokić, Jakub Wachnik, Maksim Morozau czy Maciej Pawliński. Nie należy również zapominać o Aleksieju Nalobinie czy Mateuszu Czunkiewiczu.

W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami, lepszy okazał się Indykpol AZS, wygrywając 3:0. Spotkanie trwało 81 minut.

- Niedzielny mecz będzie trudniejszy niż to, które odbyło się na początku sezonu – przyznaje siatkarz z Olsztyna – Ekipa z Kielc wygrała z Asseco Resovią i będą chcieli pójść za ciosem. Bardzo ciekawą postacią jest nowy atakujący – Tomislac Dokić. Trzeba również pamiętać o środkowych, którzy mają solidny atak i blok. To są te rzeczy, nad którymi musimy zwrócić uwagę.

I dodaje: - My musimy zaprezentować to, co pokazaliśmy w Szczecinie. Jeśli tak się stanie, to o wynik nie będziemy musieli się martwić.

Niedzielne spotkanie odbędzie się w rytmach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały tydzień można było wylicytować dzień ze sztabem szkoleniowym Indykpolu AZS Olsztyn – najwyższa kwota licytacji wyniosła 680 złotych! Dla kibiców mamy również wiele atrakcji: będzie można skorzystać ze specjalnej fotobudki przygotowanej przez M2 Events czy pomalować twarz dzięki Karuzeli Kultury – wszystko w biało-zielonych barwach i wszystko, za symboliczny wkład do puszki WOŚP. Strefę zabaw dla najmłodszych przygotuje też Indykpol! Na wszystkie atrakcje zapraszamy na poziom parkietu!

Indykpol AZS Olsztyn - Dafi Społem Kielce 
Niedziela, 14 stycznia, godz. 15:00
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
Kup bilet w:
* W dniu meczu w kasie biletowej Hali Urania, w niedzielę od godziny 13

Partner meczu - Dobre Miasto 

Aktualności