Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Emocjonujący mecz dla Zielonej Armii
Mateusz Lewandowski
2018-02-17 20:18:00
Zdjęcie do aktualności
Po długim i emocjonującym spotkaniu, pełnych zwrotów akcji, górą byli siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy pokonali po tie-breaku Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Statuetka MVP powędrowała do Jana Hadravy.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli akademicy z Kortowa. Gdy skuteczną kiwką popisał się Tomas Rousseuax, gospodarze prowadzili 2:0. Zawiercianie jednak w mgnieniu oka doprowadzili do wyrównania, a po chwili wyszli na prowadzenie 4:3.  Sytuacja na boisku zmieniała się dość dynamicznie, a gdy punkt blokiem zdobył Jana Hadravy, Zielona Armia prowadziła 6:4. Jurajscy Rycerze nie pozwolili jednak na zbudowanie swojemu rywalowi przewagi więcej niż dwa „oczka” (8:6, 10:8).Punkty w ekipie z Olsztyna zdobywał m.in. Hadrava, a straty w ekipie ze Śląska starał się odrabiać Grzegorz Bociek, a gdy w końcówce inauguracyjnej partii atakujący ekipy z Zawiercia popisał się asem serwisowym, jego drużyna prowadziła 22:20. Podopieczni trenera Roberto Santilliego szybko doprowadzili do wyrównania (22:22). Emocjonująca końcówka została zapisana na konto Indykpolu AZS 29:27.

Drugi set rozpoczął się bardzo wyrównanie. Na ataki Tomasa Rousseaux i Daniela Plińskiego, goście odpowiadali blokami Davia Smitha. Obie drużyny toczyły wyrównaną walkę na parkiecie, racząc kibiców długimi i emocjonującymi akcjami. Stan remisowy trwał do bloku Hadravy, kiedy to czeski atakujący wyprowadził swoją drużynę na dwa punkty przewagi (11:9). Od tego momentu na parkiecie przeważali olsztynianie, a goście mieli problemy ze skończenie ataku w pierwszym uderzeniu. Punkty raz po raz zdobywali Pliński z Hadravą. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:16.

Podrażnieni goście od początku trzeciej partii ruszyli do ataku. Skuteczny blok Łukasza Kaczorowskiego wyprowadził Wartą Zawiercie na prowadzenie 3:1. Akademicy mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu, co wykorzystywali goście. Wykorzystana piłka przechodząca przez Smitha wyprowadziła gości na cztery punkty przewagi (6:2). Straty w ekipie z Olsztyna starał się odrabiać Rousseaux i Zniszczoł, lecz to było za mało. As serwisowy Kaczorowskiego to sześć punktów przewagi gości (17:11). Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem gości 25:19.

Od początku kolejnej odsłony na parkiecie miała miejsce twarda i wyrównana walka. Na ataki Plińskiego, goście odpowiadali uderzeniami Kaczorowskiego. Gdy Smith zdobył punkt ze środka, to zawiercianie wyszli na prowadzenie 9:7. Olsztynianie dzięki udanym atakom Hadravy w mgnieniu oka odrobili straty (9:9), a po chwili wyszli na prowadzenie. Punkty zdobywane przez czeskiego atakującego i belgijskiego przyjmującego AZS, okraszone blokami Zniszczoła, pozwoliły utrzymać trzy punkty przewagi. I choć Jurajscy Rycerze doprowadzili do wyrównania (18:18), to po chwili atak Rousseaux oraz blok Andringi ponownie dały dwa punkty przewagi akademikom. Ostatecznie po emocjonującej końcówce górą byli goście, którzy wygrwali na przewagi 26:24, doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia Indykpolu AZS 4:3. Przy zmianie stron, to olsztynianie dzięki blokowi Pawła Woickiego schodzili na prowadzenie 8:6. Straty w ekipie z Zawiercia starał się odrabiać de Leon, a po stronie olsztynian punktowali Hadrava i Zniszczoł. Gdy udanym atakiem ze środka popisał się Smith, mieliśmy remis 10:10. Ostatecznie emocjonujący mecz zakończył się zwycięstwem Indykpolu AZS, który wygrał 29:27.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS rozegrają w sobotę, na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem (godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM). Do Hali Urania siatkarze wrócą w sobotę, 3.03, rozgrywając mecz z Asseco Resovią Rzeszów! Kup bilet już teraz na indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (29:27,25:16.19:25,24:26,29:27)

Indykpol AZS: Woicki (2), Pliński (8), Zniszczoł (12), Rousseaux (24), Andringa (10), Hadrava (34), Żurek (libero) oraz Kańczok, Makowski, Scheerhoorn (1), Buchowski (1)

Aluron Virtu: Pająk (6), Smith (22), Zajder (4), de Leon (11), Patak (13), Bociek (15), Koga (libero) oraz Marcyniak, Swodczyk (13), Długosz, Żuk (1), Kaczorowski (10), Andrzejewski (libero)

MVP: Jan Hadrava

Partner meczu - Korsze 

Aktualności