Posłuchaj pomeczowych wywiadów!
Mateusz Lewandowski
2018-02-18 13:39:00
Zdjęcie do aktualności
Posłuchaj, co powiedzieli Daniel Pliński, Grzegorz Bociek i Mateusz Nykiel, na antenie Radia UWM FM po wygranym spotkaniu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie.

Dwie godziny i czterdzieści jeden minut trwało sobotnie spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Choć podopieczni trenera Roberto Santilliego prowadzili już 2:0, to siatkarze z Zawiercia doprowadzili do tie-breka. Pełna emocji decydująca partia trwała 35 minut i zakończyła się wynikiem 29:27 dla gospodarzy, co jest najwyższy wynikiem tie-break w historii PlusLigi!

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zanotowała tego dnia więcej skutecznych bloków (21:12) oraz asów serwisowych (7:6). Zawodnicy prowadzeni przez Emanuela Zaniniego dysponowali dokładniejszym przyjęciem (59% do 49%) i większą skutecznością w ataku (46% do 44%).

Najwięcej punktów w ekipie z Olsztyna zdobył Jan Hadrava (34 pkt.), a u przyjezdnych David Smith (22 pkt.)