Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Mecz za sześć punktów
Mateusz Lewandowski
2018-02-23 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątkowy poranek wyruszyli w długą drogę do Jastrzębia-Zdroju, aby w sobotę zmierzyć się z Jastrzębskim Węglem. Początek o godzinie 14:45, a bezpośrednia relacja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM.

Ostatnia ligowa potyczka była jednym z najdłuższych spotkań w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie. Podopieczni trenera Roberto Santilliego po trwającym 2 godziny i 41 minut meczu oraz wyniku w tie-breaku 29:27, pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Dzięki zwycięstwu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur awansowała na 6. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając ekipę Jastrzębskiego Węgla o... jedno zwycięstwo więcej (obie drużyny mają tyle samo punktów – 36, stosunek wygranych 12-11).

- To był najdłuższy tie-break w mojej karierze – przyznaje Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. – O tym meczu należało jednak jak najszybciej zapomnieć. Być może po sezonie będę miał co wspominać. Teraz skupiam się tylko na najbliższym spotkaniu.

A najbliższą konfrontacją dla akademików z Olsztyna będzie sobotnia, wyjazdowa potyczka z sąsiadem z tabeli – Jastrzębskim Węglem (godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM). Jastrzębianie zajmują 7. pozycję, na co złożyło się 11 wygranych i 10 przegranych. Warto jednak wspomnieć, iż w trakcie sezonu doszło do zmiany w sztabie szkoleniowym. Ferdinando de Giorgi zastąpił na stanowisku trenera Marka Lebedewa. Od tego czasu Jastrzębianie odnieśli dwa zwycięstwa (PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu Warta Zawiercie) oraz tyle samo porażek (Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów).

Trzon drużyny byłego szkoleniowca reprezentacji Polski stanowią Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj czy Lukas Kampa. Nie należy również zapominać o dobrze znanych w Olsztynie: Damianie Boruchu (wychowanek) i Wojtku Sobali (2012-2014). W sobotnim meczu nie zobaczymy jednak Wojciecha Kosoka, który w styczniu doznał pęknięcia kości w lewej dłoni.

Sobala, cytowany przez oficjalną stronę Jastrzębskiego Węgla wskazuje na mocne punkty swojej drużyny. - Uważam, że decydująca dla losów tego spotkania będzie właśnie zagrywka – podkreśla środkowy Jastrzębia. -  Jeśli nam uda się utrzymać przyjęcie trudnych piłek w boisku, to jesteśmy w stanie powalczyć na wysokiej piłce. Natomiast odrzucenie olsztynian od siatki może utrudnić Pawłowi Woickiemu urozmaicanie „wrzutek”, dając nam szanse ustawienia szczelnego bloku.

Rozgrywający akademików wskazuje natomiast na inny czynnik, który może zadecydować o zwycięstwie jego drużyny. – Kluczową postacią jest rozgrywający Lukas Kampa – twierdzi Woicki. – W tej chwili jest on liderem drużyny. Jego dobra gra przekłada się na zespół i odwrotne – gdy Kampa gra słabiej, automatycznie odbija się to na formie całej drużyny.

I dodaje: - Z całą pewnością jest to mecz za „sześć punktów”. Gdy wygramy za trzy punkty, to oni zostają bez żadnej zdobyczy punktowej.

Początek sobotniego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Tuż po spotkaniu zapraszamy do kortowskiej rozgłośni radiowej, gdzie w pomeczowym studio będziecie mogli posłuchać gorących komentarzy bohaterów spotkania!

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów
Sobota, 3 marca, godzina 14:45
Bilety: 30 i 20 złotych (ulgowe)
Kup bilet
* Zamknięcie sprzedaży internetowej w sobotę, 24 lutego o 12:00

 

Aktualności