Wyjazdowe starcie dla Jastrzębian
Mateusz Lewandowski
2018-02-24 17:00:00
Zdjęcie do aktualności
W meczu pełnym emocji, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli na wyjeździe uznać wyższość Jastrzębskiemu Węglu, przegrywając 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Maciej Muzaj.

Pierwsza partia sobotniego spotkania dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Choć początkowo to gospodarze objęli prowadzenie (2:5), to podopieczni trenera Roberto Santilliego szybko odrobili straty z nawiązką (10:5). Dzięki dużej skuteczności Jana Hadravy i Miłosza Zniszczoła, Indykpol AZS utrzymywał pięć punktów przewagi (20:15). Jastrzębianie jednak tanio skóry nie sprzedali i doprowadzili do emocjonującej gry na przewagi. Po wielu kontrowersjach, ostatecznie to gospodarze wygrali inauguracyjną partię 36:34.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt, tocząc długie akcje. Taki stan rzeczy trwał do stanu 14:14. Zawodnicy prowadzeni przez Ferdinando de Giorgiego odskoczyli swoim rywalom, głównie dzięki zagrykom Salvadora Hidalgo Olivy. Gospodarze nie dali sobie wydrzeć kilkupunktowej przewagi. W końcówce seta dwukrotnie zablokowany został Robbert Andringa, a Jastrzębski Węgiel wygrał seta 25:20.

Po regulaminowej, 10-cio minutowej przerwie, akademicy z Kortowa ruszyli do ataku. Skuteczny byli Hadrava i Kuba Kochanowski. Gdy asem serwisowym popisał się Tomas Rousseaux, AZS prowadził 13:9. I tak jak w pierwszej partii, tak i teraz gospodarze nie oddali partii, mozolnie odrabiając straty. Przyniosło to efekt, bowiem uderzenie Macieja Muzaja przyniosło remis (14:14). Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, a o losach seta zadecydowała końcówka, wygrana przez Jastrzębskiego Węgla 26:24.

Kolejne spotkanie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają przed własną publicznością, w sobotę, 3 marca z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 14:45). Bilety od poniedziałku do nabycia w siedzibie Klubu, Miejskiej Informacji Turystycznej i EYE Sport.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (36:34, 25:20, 26:24)

Jastrzębski Węgiel: Kampa (5), Muzaj (25), Boruch (4), Sobala (10),  Oliva (19), Derocco (6), Popiwczak (libero) oraz Quiroga (2), Ernastowicz (1)

Indykpol AZS: Woicki, Hadrava (17), Zniszczoł (5), Kochanowski (8), Andringa (4), Rousseaux (9), Żurek (libero) oraz Kańczok, Pliński (3), Buchowski (1), Scheerhoorn

MVP: Maciej Muzaj