Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Wielki Piątek z AZS!
Mateusz Lewandowski
2018-03-29 20:00:00
Zdjęcie do aktualności
Mecz Sezonu przed nami! W Wielki Piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Hali Urania z ONICO Warszawą! Początek o godzinie 18:00, a ostatnie bilety wciąż są dostępne!

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn już prawie 7 miesięcy zmagań na parkietach PlusLigi. Akademicy rozegrali 27 spotkań, w których aż 16 razy zaznali smaku zwycięstwa. Jak przyznaje Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS, mimo napiętego grafiku spotkań, dobrze znosi on trudy sezonu. - Na pewno czuję już jakieś zmęczenie obecnym sezonem – mówi siatkarz. – Z drugiej strony każdy zespół może powiedzieć to samo. Nie jest to jednak dla nas zbyt duży problem.

Na trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 49 punktów. Obecnie daje to awans do fazy play-off. Podopieczni trenera Roberto Santilliego, przed rozpoczęciem 28. serii gier, mają punkt przewagi nad Asseco Resovią Rzeszów i punkt straty do Jastrzębskiego Węgla. W ostatniej kolejce, olsztynianie pokonali na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0.

- Na pewno był to rezultat, którego potrzebowaliśmy – przyznaje przyjmujący Indykpolu AZS. - Uważam, że to było jedno z naszych lepszych spotkań w tym sezonie. Ostatnie spotkania fazy zasadniczej niczym nie różnią się od pozostałej części sezonu. Zdaję sobie sprawę, że wszystko może się zdarzyć. Musimy być skoncentrowani tylko na swojej grze.

W Wielki Piątek kibiców siatkarskich w Olsztynie czekają nie lada emocje. Do Hali Urania zawita bowiem ONICO Warszawa, a stawką spotkania będzie awans do fazy play-off! Zawodnicy prowadzeni przez Stephane Antinga, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, przed rozpoczęciem 28. kolejki zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli, gromadząc 54 punkty.

Trzon ekipy z Warszawy stanowią tacy zawodnicy jak: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Nikola Gjorgiew czy Jan Nowakowski. Nie należy również zapominać, o dobrze znanym olsztyńskim kibicom – Wojtku Włodarczyku, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw AZS. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsza okazała się ekipa stołecznych, wygrywając 3:1.

- O tym spotkaniu akurat nie zapomniałem – przyznaje zawodnik. - Czułem, że mieliśmy szansę powalczyć i zgarnąć pełną pulę punktów. W pierwszym secie mieliśmy kilka punktów przewagi, lecz ich nie utrzymaliśmy. W piątek musimy zagrać tak, jak to miało miejsce podczas domowego spotkania z Cerradem Czarni Radom.

Siatkarze ONICO piątkowe starcie traktują również jako zakończenie maratonu. W niedzielę zmierzyli się oni z Asseco Resovią Rzeszów (3:0), a w środę z PGE Skrą Bełchatów (1:3). Oba spotkania zostały rozegrane w stolicy kraju.

- Nie możemy myśleć, że oni będą zmęczeni i dzięki temu wygramy mecz – podkreśla Andringa. – Musimy skupić się przede wszystkim na sobie i naszej grze. Zespół z Warszawy posiada bardzo dobrego rozgrywającego. Antoine Brizard nie tylko sprawuje się dobrze w tym elemencie gry, ale posiada również mocną zagrywkę oraz dobry blok. To jest jedna z nich najgroźniejszych strzelb. Tak jak i my, są oni dobrym zespołem. Zapowiada się więc ciekawa walka na parkiecie.

I dodaje: - Na Święta Bożego Narodzenia zdobyliśmy tylko 2 punkty, więc na Wielkanoc zdobędziemy 3 punkty!

Kto okaże się lepszy na środku - Kuba Kochanowski czy Andrzej Wrona? Kto wygra pojedynek libero - Michał Żurek czy Damian Wojtaszek? Który z atakujących zdobędzie więcej punktów - Jan Hadrava czy Nikola Gjorgiew?

Przyjdź i przekonaj się na własne oczy!

Indykpol AZS Olsztyn - ONICO Warszawa
Piątek, 30 marca, godzina 18:00
Bilety: 25 i 15 złotych (ulgowe)
Kup bilet w:
* Siedzibie Klubu AZS (ul.Oczapowskiego 12), w godz. 7:30 - 14:00
* EYE Sport (ul. Kościuszki 43), w godz. 10:00 - 16:00
* W kasie biletowej Hali Urania, od godziny 16:00

 

 

 

Aktualności