W Wielki Piątek AZS górą!
Katarzyna Rynkiewicz, Mateusz Lewandowski
2018-03-30 21:52:00
Zdjęcie do aktualności
W Wielki Piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną publicznością ONICO Warszawę 3:1. Statuetkę MVP odebrał Kuba Kochanowski! Olsztynianie pozostają na 6. miejscu w ligowej tabeli!

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczął Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Roberto Santilliego szybko wypracowali przewagę (5:3). Rywale mozolnie odrabiali straty i dzięki dobrej grze w kontratakach, utrzymywali początek pierwszej partii na równym poziomie (8:8). Dzięki udanym akcjom z udziałem Kuby Kochanowkiego i Janka Hadravy, gospodarze ponownie odskoczyli swoim rywalom (13:9). Mimo dobrej gry Bartosza Kwolka i Wojciecha Włodarczyka, cały set bez większych problemów wygrali siatkarze z Olsztyna (25:21).

Początek kolejnej partii to tym razem dobra gra siatkarzy ze stolicy. Zawodnicy prowadzeni przez Stephane Atingę, po przez uderzeniach Jana Nowawskiego i Nikole Gjorgiewa, mieli aż cztery punkty przewagi (8:4). Mimo imponującego bloku po stronie olsztynian i udanych atakach Kochanowskiego, przyjezdni nadal utrzymywali przewagę (20:14). I gdy wydawało się, że goście pewnie wygrają tego seta, w polu zagrywki zameldował się Robbert Andringa. Mimo szaleńczej pogoni akademików, to goście zdobywają zwycięski punkt i wygrywają drugiego seta z wynikiem 25:21.

Po 10-cio minutowej przerwie, kibice oglądali wyrównane widowisko. Walka toczyła się punkt za punkt, a na ataki Hadravy, goście odpowiadali uderzeniami Włodarczyka (7:7). Punktowe akcje Bartosza Kwolka i imponująca zagrywka Nowakowskiego, nie potrafią stanąć na drodze Janka Hadravy, który wyprowadził drużynę z Olsztyna na kilkupunktowe prowadzenie (15:11). Zagrywka Kochanowskiego i blok Daniela Plińskiego pozwoliły na stworzenie komfortowej przewagi dla gospodarzy i wygranie trzeciego seta z wynikiem 25:18.

Początek czwartej i jak się później okazało ostatniej partii piątkowego spotkania, to koncertowa gra gospodarzy. Raz po raz puntky zdobywali oraz Hadrava. Gdy skutecznym blokiem popisał się Tomas Rousseaux, przewaga olsztynian wynosiła aż siedem punktów (10:3). Warszawianie nie sprzedali tanio skóry i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Prym w ataku wiódł Włodarczyk i to m.in. dzięki niemu, straty ekipy ONICO zmalały do jednego „oczka” (17:16). Ostatecznie dobra gra w końcówce siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, pozwoliła im wygrać 25:21 i cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

W kolejnym spotkaniu akademicy zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice (sobota, 7.04, godz. 17:00 – transmisja w Radiu UWM FM). W ostatniej kolejce fazy zasadniczej, Indykpol AZS zmierzy się przed własną publicznością z MKS Będzin (niedziela, 15.04, godz. 14:45). Kup bilet już teraz na indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa 3:1 (25:21, 21:25, 25:18, 25:21)

Indykpol AZS:Woicki, Zniszczoł (2), Kochanowski (19), Rousseaux (9), Andringa (16), Hadrava (21), Żurek (libero) oraz Kańczok (1), Pliński (3), Scheerhorn (2), Makowski,

ONICO:Brizard (3), Nowakowski (13), Wrona (8), Włodarczyk (10), Kwolek (13), Gjorgiew (15), Wojtaszek (libero) oraz Samica, Firlej

MVP:Kuba Kochanowski