Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
#GramyO6 w Katowicach!
Mateusz Lewandowski
2018-04-06 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej siatkarskiej PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Transmisja w Ipla.TV i Radio UWM FM!

Walka o fazę play-off w siatkarskiej PlusLidze wielkimi krokami zbliża się do końca. Podopieczni trenera Roberto Santilliegona dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, zajmują 6. miejsce, premiowane awansem do najlepszej "szóstki". W ostatnim ligowym pojedynku, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, akademicy z Olsztyna pokonali przed własną publicznością ONICO Warszawę 3:1. 

Była to dla nas bardzo ważna wygrana –mówi Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. – Z drugiej strony ten mecz nie dał nam żadnych odpowiedzi. Gdybyś przegrali za trzy punkty, to mielibyśmy małe szanse na awans do play-off. W obecnej sytuacji czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Być może mecz w Katowicach, podczas przedostatniej kolejki da nam odpowiedzi na kilka pytań. Sytuacja jest bardzo ciekawa, z czego osobiście jestem zadowolony

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej mają punkt przewagi nad zajmującą siódmą lokatę – Asseco Resovią Rzeszów. W najbliższy weekend ekipę ze stolicy Warmii i Mazur czeka kolejne wyzwanie. Olsztyńscy akademicy zmierzą się w sobotę, na wyjeździe z GKS Katowice (godz. 17:30, transmisja w Ipla.tv oraz Radio UWM FM).

Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Gruszkę, zajmują obecnie 10. miejsce, z dorobkiem 35 punktów. Złożyło się na to 12 zwycięstw i 10 porażek. W ostatnim ligowym spotkaniu, katowiczanie musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów, przegrywając 0:3.

Trzon ekipy „GieKSy” stanowią tacy siatkarze jak: Gonzalo Quiroga, Serhiy Kapelus, Emmanuel Kohut oraz Paweł Pietraszko. Nie można również zapominać o libero Bartoszu Mariańskim, który swoją karierę rozpoczynał w olsztyńskim AZS. W pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsi okazali się olsztynianie, wygrywając 3:2.

GKS stanowi bardzo dobrą drużynę ocenia rywala Woicki. – Mają dobrych rezerwowych oraz wyrównany zespół, przez co nie wiadomo, jaki będzie ich wyjściowy skład. Bardzo dobrze zagrywają i myślę, że to jest ich bardzo duży atut. Będziemy walczyć w Katowicach o zwycięstwo, lecz to nie jest łatwy przeciwnik. Są oni bardzo groźni, gdy grają we własnej hali. Mam nadzieję, że to będzie ciekawe widowisko i to my będziemy wracać do domu w lepszych nastrojach. 

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Ipla.TVoraz Radio UWM FM.Po spotkaniu zapraszamy do akademickiej, olsztyńskiej rozgłośni radiowej, na pomeczowe komentarze bohaterów konfrontacji.

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin
Niedziela, 15 kwietnia, godzina 14:45
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
Kup bilet 
* Zamknięcie sprzedaży internetowej w sobotę, 7 kwietnia o godz. 12:00

 

Aktualności