Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Ostatni mecz fazy zasadniczej!
Mateusz Lewandowski
2018-04-14 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
W ostatnim, decydującym o awansie do fazy play-off, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w niedzielę, przed własną publicznością z MKS Będzin! Początek o godz. 14:45, a ostatni bilety wciąż są do nabycia!

„Uciekli spod topora” – takie tytuły w prasie można było przeczytać po ostatnim spotkaniu akademików z Kortowa. Podopieczni trenera Roberto Santilliego, choć przegrywali już 0:2, to odwrócili losy wyjazdowego spotkania z GKS Katowice, wygrywając po tie-breaku. Najwięcej punktów zdobył Robbert Andringa (16 pkt.), a statuetka MVP powędrowała w ręce Michała Żurka. Dzięki tej wygranej, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pozostała na 6. miejscu w tabeli, które daje awans do fazy play-off.

- Czasami takie spotkania wiele uczą – przyznaje Roberto Santilli, trener Indykpolu AZS Olsztyn. - Pokonaliśmy moment krytyczny, rozwiązaliśmy problemy, które mieliśmy na boisku, dzięki czemu wygraliśmy całe spotkanie. To jest też odpowiedź na naszą osobowość przez ostatnie miesiące.

W ostatnim, decydującym o awansie do fazy play-off, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w niedzielę, przed własną publicznością z MKS Będzin (godz. 14:45)! Obie drużyny są w zupełnie odmiennej sytuacji. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wciąż walczy o awans do „szóstki”, natomiast będzinianie zajmują dopiero 13. miejsce w ligowej tabeli i zmierzą się w barażu o utrzymanie PlusLigi z Łuczniczką Bydgoszcz bądź BBTS Bielsko-Biała.

Zarząd klubu próbując ratować sytuację drużyny, w lutym postanowił zakończyć współpracę z trenerem Steilo DeRocco, na jego miejsce kontraktując Gido Vermeulena (szkoleniowiec reprezentacji Holandii). Od tego czasu, ekipa ze Śląska trzykrotnie zaznała smaku zwycięstwa (pokonując Stocznie Szczecin, Dafi Społem Kielce i BBTS Bielsko-Biała) oraz pięciokrotnie musiała przełknąć gorycz porażki. W ostatniej kolejce, MKS przegrał przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów 1:3.

Trzon drużyny z Będzina stanowią dobrze znani w Olsztynie – Marcin Waliński i Michał Potera. Oprócz nich, do mocnych ogniw należą – Rafael Araujo Rodrigues, Jakub Peszko, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik czy Jonah Seif.

Araujo Rodrigues jest najskuteczniejszym siatkarzem w swojej drużynie – do tej pory zdobył on 420 punktów. Dla porównania, najwięcej „oczek” w ekipie AZS ma Jan Hadrava (534 pkt.). Atakujący z Będzina przoduje też w swojej drużynie w klasyfikacji chociażby asów serwisowych (29 pkt., dla porównania w AZS najwięcej asów ma Kuba Kochanowski – 35 pkt.).

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami, lepsi okazali się będzinianie, wygrywając 3:1.

- Każdy zespół, który zmienia trenera podczas sezonu, musi zmagać się z pewnego rodzaju rewolucją podkreśla opiekun akademików z Kortowa. – Kiedy przyjeżdża nowy trener, zmienia on pewne rzeczy. Statystycznie rzecz biorąc, nowy trener potrzebuje dwóch, trzech, a nawet czterech tygodni, by całkowicie poznać swój nowy zespół. Mam nadzieję, że drużyna z Będzina utrzyma się w PlusLidze.

Smaczku niedzielnej rywalizacji dodaje fakt, iż zespoły walczące o play-off i mające tyle samo punktów w ligowej tabeli (54), czyli Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel i Indykpol AZS Olsztyn, swoje mecze rozgrywają w tym samym dniu, o tej samej godzinie. ONICO Warszawa swoje spotkanie rozegrała już w piątek i wygrała z Cerradem Czarni Radom 3:2 (ma 56 punktów).

- Uważam, że jeśli już robimy taką kolejkę, to wszystkie zespoły powinny grać o tej samej godzinie – stwierdza Roberto Santilli. – Jeśli chodzi o nasz zespół, to od lutego zaczęliśmy grać swoją siatkówkę, którą najlepiej potrafimy. Nie jest możliwe utrzymanie równej formy przez cały sezon. Przez ostatnie dwa miesiące nasza forma jest stabilna, przez co jestem zadowolony z postawy swoich zawodników i myślę optymistycznie przed niedzielnym spotkaniem.

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin
Niedziela, 15 kwietnia, godzina 14:45
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
Zostało ostatnie 200 sztuk!!!
Kup bilet w:

* W dniu meczu (tj. w niedzielę, 15.04), w Kasie Biletowej Hali Urania od godziny 13:00

 

Aktualności