#GramyOBrąz!
Mateusz Lewandowski
2018-05-01 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Już w środę w Hali Urania pierwsza odsłona walki o brązowy medal! Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Treflem Gdańsk! Początek o 17:30, a ostatnie bilety wciąż są dostępne!

Ponad dwie godziny trwały oba półfinałowe starcia siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym, rozgrywanym przed własną publicznością, lepsi okazali się Mistrzowie Polski, wygrywając po tie-breaku. Choć w rewanżu podopieczni trenera Roberto Santilliego prowadzili już 2:0, to ostatecznie musieli ponownie uznać wyższość kędzierzynian, ulegając ponownie 2:3. Akademicy z Kortowa będą walczyć o brązowe medale z Treflem Gdańsk!

- Pierwsze dwa sety w sobotę graliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza na zagrywce – przyznał chwilę po spotkaniu Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Po 10-cio minutowej przerwie to nasi rywale trochę lepiej sprawowali się w tym elemencie gry i m.in. dlatego wygrali. Teraz już musimy o tym zapomnieć i skupić się na walce tylko o brązowy medal. Musimy powtórzyć naszą grę chociażby z meczu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów.

W rywalizacji o brązowy medal, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Treflem Gdańsk! Rywalizacja również toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz w Hali Urania już w środę o godzinie 17:30. Rewanż i ewentualnie trzeci mecz, w gdańskiej Ergo Arenie odpowiednio w sobotę i w niedzielę (również 17:30).

Ekipa „gdańskich lwów” to zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Andrea Anastasiego zajęli 3. miejsce w fazie zasadniczej. W I rundzie fazy play-off, Trefl zmierzył się z Jastrzębskim Węglem. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy spotkania, w których ekipa znad Morza okazała się dwukrotnie lepsza i to ona świętowała awans do najlepszej czwórki.

Trzon drużyny stanowią Piotr Nowakowski, TJ Sanders, Bradley Gunter czy Artur Szalpuk. Nie należy również zapominać o Mistrzu Świata z 2014 roku – Mateuszu Mice, Damianie Schulzu czy mającymi przeszłość w olsztyńskim klubie – Wojciechu Grzybie i Wojtku Ferensie.

W fazie zasadniczej oba zespoły mierzyły się dwukrotnie i dwukrotnie lepszy okazał się Trefl, wygrywając 3:2.

- W sobotę i niedzielę byliśmy rozczarowani, że nie znaleźliśmy się w finale. Od poniedziałku myślimy jednak tylko o brązowym medalu. Każde miejsce na podium jest sukcesem – mówi Robbert Andringa, przyjmujący ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Początek środowego spotkania o godzinie 17:30. Ostatnie 250 biletów wciąż jest do nabycia!