Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Znamy system rozgrywek!
Mateusz Lewandowski
2018-06-12 20:27:00
Zdjęcie do aktualności
Szefowie klubów Ligi Siatkówki Kobiet oraz PlusLigi, wspólnie z Radą Nadzorczą oraz Zarządem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA podjęli najważniejsze decyzje odnośnie nadchodzącego sezonu 2018/19

W PlusLidze o medale będzie walczyć sześć najlepszych ekip po zakończeniu fazy zasadniczej. Trwają jeszcze dyskusje w sprawie możliwości rozgrywania meczów ćwierćfinałowych oraz półfinałów, na pewno jednak wielkie finały grane będą do trzech zwycięstw, ze zmianą gospodarza po każdym meczu.

To dla nas bardzo ważne, by utrzymać, a być może jeszcze podnieść atrakcyjność fazy play-off, która w minionym sezonie była wyjątkowa – mówi Artur Popko, prezes zarządu PLPS SA. – Stąd takie same decyzje w lidze męskiej oraz żeńskiej. Liczę, że ta szóstak znowu wypali i czekają na nas wielkie emocje.

W obu ligach ostatnia ekipa zagra baraż o pozostanie w elicie, z mistrzem 1. Ligi.

Dodatkowo, zarówno w PlusLidze, jak i w Lidze Siatkówki Kobiet, zrezygnowano z 10-minutowej przerwy po zakończeniu drugiego seta. Będą 5-minutowe przerwy po każdym z setów.

W przypadku PlusLigi mamy ciekawą informację dla kibiców – telewizja Polsat będzie transmitować na żywo cztery spotkania z każdej kolejki a pozostałe trzy będą na żywo w internecie.

Pozostałe szczegóły i zasady działania zostaną ustalone do 30 czerwca 2018 roku.

 

źródło: PlusLiga

Aktualności