Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Do Rzeszowa po zwycięstwo!
Mateusz Lewandowski
2018-11-22 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartkowy poranek, wyruszyli w długą podróż do Rzeszowa, aby dzień później zmierzyć się z Asseco Resovią. Początek spotkania o godzinie 20:30, transmisja w Polsacie Sport, Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn

Cztery dni po ostatnim meczu, ponowna walka o ligowe punkty, a po nim kolejne cztery, na przygotowanie się do europejskich pucharów – w ten sposób można nazwać „uspokojenie” w treningach i terminarzu Indykpolu AZS Olsztyn. Olsztynianie po niedzielnym meczu z Jastrzębskim Węglem (1:3), w piątek, na wyjeździe zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 20:30). Kilka dni później, w środę 28 listopada, spotkanie w 1/16 Pucharu CEV z PAOK Saloniki.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w ośmiu rozegranych do tej pory spotkaniach, trzy razy zwyciężała, a pięciokrotnie zaznała goryczy porażki. Z dorobkiem dziesięciu punktów, akademicy z Kortowa zajmują ósmą pozycję w ligowej tabeli. Ostatnie, wspominane już spotkanie z Jastrzębskim Węglem odbyło się w minioną niedzielę, a akademicy musieli uznać wyższość rywali, ulegając 1:3.

- W tym meczu nie pokazałem tego, co potrafię – przyznaje Sebastian Warda, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. Z drugiej strony wiem, nad czym mam pracować. Jeśli chodzi o całokształt, to z całą pewnością szkoda czwartego seta. Nie wyglądało to zbyt dobrze i musimy się zastanowić, co zrobić, aby taka sytuacja nie przydarzyła nam się w przyszłości. Walczyliśmy przez cały mecz, pokazywaliśmy charakter, a w ostatniej partii czegoś zabrakło.  

Szansą na przełamanie, będzie piątkowe, wyjazdowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów. Akademicy wyruszyli na ten mecz dokładnie o 7:30 w czwartek, a do pokonania mają blisko 530 kilometrów! Dla olsztynian to jeden z najdłuższych wyjazdów w tym sezonie – w „czołówce” są jeszcze wyjazdy do Szczecina i Lubina!

Siatkarze z Podkarpacia nie mogą do udanych zaliczyć początku obecnego sezonu. Sześć porażek z rzędu przy ani jednym zwycięstwie spowodowało zwolnienie Andrzeja Kowala z posady trenera. Nowym szkoleniowcem drużyny został dobrze znany w Olsztynie – Gheorghe Cretu (trener AZS w sezonie 2010/2011). Pod jego wodzą siatkarze przegrali z ZAKSĄ 2:3, a w minionej kolejce, odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:1.

Trzon zespołu stanowią m.in. były siatkarz AZS - Marcin Moźdżonek, a skład upełniają: Thibault Rossard, Mateusz Masłowski oraz pozyskani przed sezonem Mateusz Mika, Damian Schulz, Rafael Redwitz.

- Momentami grają dobrze, a czasami trochę gorzej - stwierdza Warda. – My również miewamy lepsze i gorsze momenty. Dlatego wiele będzie zależało od dyspozycji dnia. Spodziewam się trudnego meczu, walki o każdy piłkę, punkt, set. Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie!

Początek piątkowego spotkania w hali na Podpromiu o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn.

Aktualności