Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Dokończyć dzieła w Salonikach
Mateusz Lewandowski
2018-12-04 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od poniedziałkowej nocy przebywają w Salonikach, aby w środę zmierzyć się z miejscowym PAOK w rewanżowym meczu 1/16 Pucharu CEV. Początek o godz. 18:00, transmisja całego spotkania prosto z Salonik w Radiu UWM FM.

Podróż siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn do greckich Salonik rozpoczęła się już w poniedziałkowy wieczór. Wtedy to ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wzbiła się w przestrzeń, aby po dwóch godzinach lotu dotrzeć do miejsca przeznaczenia. We wtorek akademicy odbyli dwa treningi.

- Czuje się bardzo dobrze po przylocie – mówi Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn.Myślałem, że będzie gorzej, bowiem dopiero o 1 w nocy dotarliśmy do hotelu. Rano trzeba było wstać na trening o godzinie 10. Jest jednak bardzo dobrze.

Podopieczni trenera Roberto Santilliego w spotkaniu przed własną publicznością, oddali tylko jednego seta drużynie PAOK Saloniki. Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy brylowali prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (62% do 40%), po przez skuteczniejszy atak (48% do 43% skuteczności), kończąc na większej liczbie bloków (10:8). Grecy natomiast zanotowali większą liczbę asów serwisowych (5:4). Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Paweł Pietraszko (16 pkt.), a u przyjezdnych Ivan Marquez (20 pkt.).

Siatkarze z Olsztyna w weekend skupili się wyłącznie na treningach, bowiem przez rozgrywane w Polsce, Klubowe Mistrzostwa Świata, spotkania ligowe nie odbywały. Natomiast Podopieczni trenera Sergiu Stancu, w sobotę pokonali na wyjeździe bez straty seta drużynę Kifisia.

- Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie – przyznaje czeski atakujący. – Musimy dobrze zagrywać, aby w kolejnych akcjach, móc dobrze obronić. Gospodarzom mogą również sprzyjać kibice, bowiem na trybunach może być gorąca atmosfera. W środę chcemy pokazać, że to my zasługujemy na awans do kolejnej rundy, zwyciężając na trudnym terenie!

Początek środowego spotkania w Pałacu Sportu w Salonikach o godzinie 18:00. Bezpośrednia transmisja meczu z Salonik na antenie Radia UWM FM!

Aktualności