Awansujemy do 1/8 Pucharu CEV!
Mateusz Lewandowski
2018-12-05 23:58:00
Zdjęcie do aktualności
Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali na wyjeździe z PAOK Saloniki 2:3, to awansowali do 1/8 finałów Pucharu CEV!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Salonik dotarli w poniedziałkową noc. Podopieczni trenera Roberto Santilliego we wtorek odbyli dwa treningi, a ostatnimi zajęciami był środowy, przedmeczowy rozruch w Pałacu Sportu w Salonikach. Do spotkania rewanżowego w 1/16 Pucharu CEV, akademicy przystąpili w pełnym składzie.

Rywalizacja w pierwszej partii rozpoczęła się bardzo dobrze dla olsztynian - przyjezdni prowadzili już 6:2. W kolejnych akcjach do głosu coraz wyraźniej dochodzili gospodarze. PAOK złapał wiatr w żagle i po bloku Aleksandra Okolicia, prowadził już 17:15. Choć akademicy starali się walczyć o odwrócenie losów seta (18:19), to niewymuszone błędy spowodowały porażkę w inauguracyjnej partii 22:25.

Obraz gry w drugiej i trzeciej partii zmienił się diametralnie. Teraz do ekipa ze stolicy Warmii i Mazur. W drugiej, dzięki udanym zagrywkom Miłosza Zniszczoła i wykorzystanym kontrom, AZS dość szybko wypracował sobie przewagę aż 9:1! Taki początek partii "ustawił" dalsze losy - seta zakończył udany atak Janka Hadravy na 25;16.

W trzeciej odsłonie środowej konfrontacji, akademicy również pewnie prowadzili grę - bardzo dobra gra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zaowocowała przewagą czterech punktów (5:1). Zawodnicy prowadzeni przez Sergiu Stancu nie dali jednak za wygraną i po kilku udanych kontrach, doprowadzili do wyrównania (12:12). Od tego momentu na parkiecie rządzili i dzielili olsztynianie. Wygrana 25:16 przypieczętowała awans do kolejnej rundy w Pucharze CEV!

W czwartym i piątym secie, trener Roberto Santilli desygnował do gry zawodników, którzy przez ostatni czas w mniejszym wymiarze czasowym mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności. Na parkiecie pojawili się m.in debiutujący w barwach AZS, Mateusz Poręba, Kuba Urbanowicz czy Kuba Zabłocki. Podrażnieni Saloniczanie, ruszyli do ataku. Choć olsztynianie starali się dotrzymać kroku, to czwarty i piąty set padł łupem PAOK-u. To nie przeszkodziło jednak siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn cieszyć się z awansu do 1/8 Pucharu CEV!

Rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie zwycięzca pary Jedinstovo Bemax Bijelo Polje - Kuzbass Kemerovo. Rewanż między tymi zespołami w czwartek o godz. 13:00 czasu polskiego - w pierwszym meczu Kuzbass wygrał 3:0.

PAOK Saloniki - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22,17:25,16:25,25:21,15:12)

PAOK: Okolić 17, Marquez 3, Filippov 1, Gorczaniuk 7, Takourdis 11, Szafranowicz 1, Efraimidis (libero) oraz Terzis 2, Gatsis 4, Djurić 5, Jimenez 3, Boutos 4, Kapetanidis 4, Konstantinidis (libero).

Indykpol AZS: Hadrava, Woicki, Zniszczoł, Warda, Kapelus, Andringa, Żurek (libero) oraz Kańczok, Gil, Pietraszko, Poręba, Lux, Urbanowicz, Zabłocki (libero).

AWANS: Indykpol AZS Olsztyn