Pierwsze zwycięstwo w 2019 roku!
Mateusz Lewandowski
2019-01-21 22:40:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz pierwszy zwyciężyli w 2019 roku, pokonując na wyjeździe MKS Będzin 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Miłosz Zniszczoł.

Poniedziałkowe spotkanie lepiej rozpoczęli olsztynianie. Po asie serwisowym Janka Hadravy i skutecznej „ścianie”, postawionej przez Miłosza Zniszczoła, Indykpol AZS prowadził 4:2. Skuteczna gra podopiecznych trenera Michała Gogola w każdym elemencie gry, skutkowała powiększeniem przewagi. Gdy skuteczną kiwką popisał się Robbert Andringa, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 10:3. Gospodarze nie byli w stanie podczas inauguracyjnej partii zagrozić swojemu rywalowi. Akademicy pewnie wygrali 25:14.

Początek drugiej odsłony meczu był już bardziej wyrównany. Na ataki Williamsa, przyjezdni odpowiadali uderzeniami Janka Hadravy. Dopiero gdy w polu serwisowym pojawił się Zniszczoł, przewaga akademików zaczęła rosnąć (5:5 – 8:5). Od tego momentu na parkiecie przeważali olsztynianie, a w ataku do skutecznego, czeskiego atakującego, dołączył holenderski przyjmujący. I gdy wydawało się, że siatkarze Indykpolu AZS pewnie dowiozą zwycięstwo, wtedy do głosu doszli będzinianie. Ponownie dał znać o sobie Williams, a akademicy zaczęli popełniać błędy – od stanu 22:16 do 23:23. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali olsztynianie, którzy zwyciężyli 38:36, a set trwał aż 41 minut!

W trzecim i jak się później okazało ostatnim secie meczu, emocji było już mniej. Co prawda pierwsze akcje były wyrównane, lecz ponownie o sobie dała znać skuteczna zagrywka akademików. Udane zagrywki Zniszczoła i Hadravy, pozwoliły olsztynianom zbudować przewagę (8:5, 10:6). Choć siatkarze MKS próbowali odrobić straty, to dobrze dysponowana tego dnia ekipa z Kortowa nie dała sobie wydrzeć przewagi, pewnie zwyciężając 25:19, jak i całe spotkanie 3:0.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają dopiero w sobotę, 2 lutego przed własną publicznością z PGE Skrą Bełchatów. Początek meczu w Hali Urania o godz. 14:45, a bilety można zakupić na stronie indykpolazs.pl/bilety!

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25,36:38,19:25)

MKS: Tichacek (1), Rataczajk, Grzechnik (4), Peszko (1), Williams (17), Buchowski (7), Potera (libero) oraz Kowalski Tomasz, Langlois (3), Fornal (17), Faryna (6), Gregorowicz

Indykpol AZS: Woicki (2), Pietraszko (6), Zniszczoł (12), Andringa (12), Kapelus (13), Hadrava (17), Żurek (libero) oraz Kańczok, Warda (1)

MVP: Miłosz Zniszczoł