Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Wielki hit w Hali Urania!
Mateusz Lewandowski
2019-02-01 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą rywalizować z Mistrzem Polski – PGE Skrą Bełchatów. Początek meczu o godzinie 14:45, a w sprzedaży zostały ostatnie bilety!

Dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach ligowych mieli siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn.  Spowodowane to było turniejem finałowym Pucharu Polski, który w miniony weekend rozgrywany był we Wrocławiu, a akademicy nie brali w nim udziału. Ostatnie spotkanie o ligowe punkty odbyło się w poniedziałek, 21 stycznia w Sosnowcu, gdzie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała 3:0 MKS Będzin. Przed rozpoczęciem 17 serii spotkań, olsztynianie z dorobkiem 18 punktów, zajmowali w ligowej tabeli 8. miejsce

Jak przyznaje Michał Gogol, trener Indykpolu AZS, dłuższy czas na przygotowanie do kolejnego spotkania, wpłynął na zespół bardzo pozytywnie.

- Ta przerwa jest dla nas korzystna – mówi szkoleniowiec. – Musimy z niej wziąć to, co najlepsze. Treningi po spotkaniu w Będzinie, to ciężka praca fizyczna. Zawodnicy dostali „w kość” na siłowni. Ostatnie dni natomiast, to skupienie się nad elementami siatkarskimi. Chcemy wykonać kolejny krok, jeśli chodzi o przyjęcie, zagrywkę i atak. Myślę, że efekt jest pozytywny, a jak to się przełoży na konfrontację z przeciwnikiem, to przekonamy się w sobotę.   

Po krótkiej przerwie, podopiecznych trenera Michała Gogola czeka ciężki i emocjonujący bój w Hali Urania z PGE Skrą Bełchatów (sobota, 2 lutego, godz. 14:45)! Mistrzowie Polski zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce, gromadząc na swoim koncie 24 punkty. Złożyło się na to 8 zwycięstw i 6 porażek (m.in. z Chemikiem Bydgoszcz czy GKS Katowice). W ostatnim ligowym meczu, rozegranym na początku stycznia, Skra pokonała na wyjeździe MKS Będzin 3:0.

Siatkarze z Bełchatowa rywalizują również na polu międzynarodowym. Skra w fazie grupowej Ligi Mistrzów mierzy się z Treflem Gdańsk, Berlin Recycling Volleys i Greenyard Maaseik. Podopieczni trenera Roberto Piazzy w środę, przed własną publicznością, musieli uznać wyższość ekipie z Belgii 2:3. W grupie z dorobkiem 7 punktów po 4 spotkaniach, zajmują 2. miejsce.

Skład siatkarzy Skry to nazwiska, które kibice kojarzą doskonale. Wystarczy tylko wspomnieć, że trzon stanowi m.in. Mistrz Świata Jakub Kochanowski, który przez ostatnie dwa sezony spędził w stolicy Warmii i Mazur, a z AZS zdobył 5. i 4. miejsce (odpowiednio sezony 2016/2017 i 2017/2018). Gdy dołączymy do tego Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa, Kacpra Piechockiego oraz Mistrzów Świata – Grzegorza Łomacza  i Artura Szalpuka, to w sobotę, na olsztyńskim parkiecie, po obu stronach siatki zaprezentują się gwiazdy światowego formatu.

- Nie przejmuje się problemami Skry, bardziej wolę patrzeć na swój zespół i na to, jak możemy z nimi zagrać – przyznaje Gogol. – Wiem, że potrafimy z nimi zagrać jak równy z równym. Może rzeczywiście znajdują się oni w trudniejszym momencie, ale my nie będziemy patrzeć na to, gdzie oni teraz są. Chcemy zagrać dla naszych kibiców jak najlepszy mecz. Szykuje się pełna hala i mam nadzieję, że Urania poniesie nas do dobrego wyniku. Wierzę w to, że każdy kto przyjdzie na trybuny, nie będzie rozczarowany poziomem meczu.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, Indykpol AZS sprawił sensację, pokonując Skrę na ich terenie 3:0. Statuetkę MVP przyznano wówczas Jankowi Hadravie, który był najskuteczniejszym siatkarzem akademików (17 pkt.). U rywali najwięcej punktów zanotował Kuba Kochanowski – 15 „oczek”. Jak będzie tym razem?

- Meczu nigdy nie wygrywa się jednym elementem, ale bardzo wierzę w naszą zagrywkę. W ostatnich spotkaniach serwujemy bardzo regularnie. Mamy podobną statystykę asów do błędów – w meczu z Radomiem było to 12 asów na 12 błędów, a w Będzinie 7 asów na 7 błędów. To  pokazuje, jak regularnie potrafimy zagrywać i wierzę, że w sobotę będzie ona naszym sprzymierzeńcem – kończy Michał Gogol.

Zobacz powracającego do Olsztyna, zawodnika który debiutował w PlusLidze w barwach AZS oraz Mistrza Świata - Kubę Kochanowskiego! Zobacz w akcji również pozostałych Mistrzów Świata - Grzegorza Łomacza i Artura Szalpuka! Kto wygra pojedynek atakujących - Jan Hadrava czy Mariusz Wlazły? Który libero uniesie ręce w geście zwycięstwa - Michał Żurek czy Kacper Piechocki?

Partner meczu 

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów
Sobota, 2 lutego, godzina 14:45
Bilety: 35 i 25 złotych (ulgowe)
KUP BILET
* Zamknięcie sprzedaży internetowej w sobotę, 2 lutego o godzinie 13:15
** Kasa biletowa w Hali Urania będzie otwarta od godziny 13:15

 

Aktualności