Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
„My możemy, oni muszą”, czyli środowe starcie z ZAKSĄ
Mateusz Lewandowski
2019-02-05 18:30:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we wtorkowy poranek wyruszyli w długą podróż do Kędzierzyna-Koźla, aby w środę zmierzyć się z liderem PlusLigi – ZAKSĄ. Początek spotkania o godz. 18:30, transmisja w Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn.

W bardzo dobrych humorach siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spędzili wolną niedzielę. Podopieczni trenera Michała Gogola dzień wcześniej, pokonali przed własną publicznością PGE Skrę Bełchatów 3:1. Akademicy z Olsztyna po raz drugi w tym sezonie pokonali Mistrza Polski - na jego terenie, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 3:0. Olsztynianie tracą już tylko 3. punkty do zajmujących 6 i 7 pozycję - Skry i GKS-u Katowice.

- Bardzo przyjemnie odpoczywało mi się po takim meczu – przyznaje Miłosz Zniszczoł, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.W końcu pokazaliśmy to, co robimy na treningach. Osobiście, był to jeden z moich lepszych występów, chociaż po analizie swojej gry, wiem, że mam jeszcze pewne elementy do poprawy.

Akademicy z Kortowa mieli tylko dwa dni na przygotowania do kolejnego, ligowego spotkania. Olsztynianie we wtorkowy, wczesny poranek, wyruszyli w długą drogę do Kędzierzyna-Koźla – siatkarze mieli do pokonania aż 500 kilometrów! Ekipę ze stolicy Warmii i Mazur czeka ciężkie spotkanie, z liderem rozgrywek PlusLigi i zespołem, który nie przegrał żadnego ligowego spotkania do tej pory oraz zdobywcami Pucharu Polski - ZAKSĄ (godz. 18:30)!

Drużynę z Opolszczyzny nie trzeba przedstawiać siatkarskim fanom. Wystarczy tylko wspomnieć, że główne role odgrywają m.in: były reprezentant olsztyńskiego AZS – Olek Śliwka czy Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniutti oraz Mateusz Bieniek. Zespół prowadzi również dobrze znany olsztyńskim fanom – Andrea Gardini.

Jedyną niewiadomą przed środowym spotkaniem może być udział nowego siatkarza ZAKSY – Jamesa Shaw.  Klub z Kędzierzyna-Koźla w sobotę ogłosił przyjście amerykańskiego atakującego. Ma on zastąpić Sławomira Jungiewicza, który w skutek kontuzji kolana, nie zagra już do końca sezonu.

Przypomnijmy, że w pierwszy pojedynku między tymi zespołami, lepsza okazała się ZAKSA, zwyciężając w Hali Urania 3:1. Choć dwie pierwsze partie padły łupem siatkarzy ZAKSY, to w trzecim secie górą byli akademicy z Kortowa. Kolejna odsłona należała jednak do siatkarzy ZAKSY, którzy cieszyli się z kompletu punktów. Najwięcej punktów u gospodarzy zdobył wtedy Marcel Lux (24 pkt.), a u gości Mateusz Bieniek (19 pkt).

- Drużyna ZAKSY jest bardzo mocna – podkreśla Zniszczoł. – Pokazały to ostatnie spotkania – gdy wypadł im Sam Deroo, Rafał Szymura zastąpił go bardzo dobrze. My jednak dobrze i solidnie przepracowaliśmy ostatni miesiąc. Nasze pozytywne nastawienie i dobra gra, pomoże nam w rozegraniu dobrego spotkania. Na nas nie ma żadnej presji, my nic nie musimy, tylko możemy pokazać się dobrej strony.

Początek środowego starcia w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 18:30. Bezpośrednią relację przeprowadzą stacje radiowe: Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia naszych profili społecznościowych (facebook.com/indykpolazs i instagram.com/indykpolazs), gdzie zajrzycie za kulisy środowego widowiska.

 

Aktualności