Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Czas na #DerbyPółnocy!
Mateusz Lewandowski
2019-03-29 19:53:00
Zdjęcie do aktualności
W sobotę pierwsza odsłona #DerbówPółnocy – ostatecznej bitwy! O godz. 17:30 siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną mecz z Treflem Gdańsk. Zwycięzca bierze wszystko – bilety wciąż są dostępne!

Faza zasadnicza rozgrywek PlusLigi za nami. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli ją na 9. miejscu, z dorobkiem 30 punktów. Złożyło się na to 9 zwycięstw i 15 porażek. Zgodnie z regulaminem, drużyna zajmująca 9. lokatę po fazie zasadniczej, o tą samą pozycję na koniec sezonu zmierzy się z drużyną, która w tabeli uplasowała się na 10 miejscu - jest nią Trefl Gdańsk, który zgromadził 28 punktów.

Za siatkarzami 30 spotkań rozegranych na polskich i europejskich parkietach. Jak zawodnicy znoszą trudy tego sezonu? – Nie mogę na nic narzekać – przyznaje Miłosz Zniszczoł, środkowy akademików. – Zdrowie tak naprawdę dopisało przez cały sezon. Szkoda, że gramy tylko o dziewiąte miejsce. Fajnie by było pozytywnie zakończyć sezon. Zwycięstwo, jakie by nie było, zawsze cieszy. To nas mobilizuje do tego, aby przez ostatnie półtora tygodnia popracować i dać z siebie wszystko.

Aby lepiej przygotować się do sobotniego boju (Hala Urania, godz. 17:30), podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola rozegrali dwa sparingu z Mistrzem Egiptu – Al-Ahly Kair. Pierwszy został rozegrany w piątek w Giżycku i zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Michała Mieszko Gogola – 3:1. Drugi mecz odbył się w sobotnie południe w Kortowie i zakończył on się nietypowym wynikiem, bo remisem 2:2.

- Można powiedzieć, że w dwumeczu wyszliśmy zwycięsko – przyznał po sparingach Mateusz Kańczok. - Sprawdziliśmy nowe rzeczy, które wprowadzaliśmy stopniowo podczas treningów. Staraliśmy się je wykorzystać podczas dwóch sparingów, co przyda nam się pod kątem przygotowań i samej konfrontacji z Treflem Gdańsk. Staraliśmy się ograniczyć liczbę błędów własnych, głównie na zagrywce. Przez cały tydzień skupialiśmy się głównie na tym elemencie gry. Do tego sztab uczulał nas na grę w systemie blok-obrona i ustawieniem w drugiej linii.

Trefl zakończył fazę zasadniczą na 10. miejscu. W ostatniej ligowej kolejce, zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego, ulegli po tie-breaku przed własną publicznością ekipie MKS Będzin, choć prowadzili już 2:0. Gdańszczanie, podobnie jak ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, reprezentowali Polskę w europejskich pucharach. Drużyna znad Morza w rozgrywkach Ligi Mistrzów zaszła aż do ćwierćfinału, ulegając po emocjonującym dwumeczu Zenitowi Kazań.

Siatkarzy ekipy z Gdańska nie trzeba nikomu przedstawiać. Nowakowski, Grzyb, Janusz, Niemiec, Schott czy Muzaj, to siatkarze dobrze znani olsztyńskim kibicom. Tych, którzy przyjdą na sobotnie spotkanie do Hali Urania, czeka pasjonujące starcie między Janem Hadravą a Maciejem Muzajem, a miano najskuteczniejszego atakującego oraz punktującego. Atakujący Indykpolu AZS zgromadził na swoim koncie 450 punktów, a siatkarz Trefla przoduje w rankingu, mając 478 punktów.

- Maciek Muzaj w ostatnich sezonach, w każdym zespole jest wyróżniającą się postacią – zwraca uwagę Zniszczoł. – Osobiście patrzę też na swoją pozycję i widzę, że jest Piotr Nowakowski, który w meczach z nami pokazuje się bardzo dobrej strony. Przez ostatni miesiąc mieli sporo grania, ich zmęczenie może mieć jakieś znaczenie, a też w ich szeregach pojawiło się parę urazów. My jednak na to nie patrzymy, chcemy wyjść na boisko i pokazać, kto jest lepszą drużyną.

I dodaje: - Tak się nasze spotkania z Treflem układają, że niby dobrze zaczynamy dane spotkanie, prowadzimy, a na koniec przegrywamy i to zazwyczaj po tie-breaku. To jest kolejny argument, aby się zmobilizować, wygrać i przełamać złą passę. Oba spotkania chciałbym zakończyć zwycięstwem.

Rywalizacja o 9. miejsce toczy się do dwóch zwycięstw, a przy remisie, zostanie rozegrany trzeci mecz. Pierwsze starcie odbędzie się w sobotę o godz. 17:30 w Hali Urania. Drugi mecz zostanie rozegrany w Gdańsku, w piątek 5 kwietnia o godz. 17:30 (Ergo Arena). Gdy dojdzie do trzeciego starcia, drużyny ponownie spotkają się w Hali Urania w dniach 10-11 kwietnia.

#DerbyPółnocy - stwórz wyjątkową atmosferę razem z siatkarzami!

#DerbyPółnocy - osateteczna bitwa!
Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk
Sobota, 30 marca, godzina 17:30
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
KUP BILET
* Zamknięcie sprzedaży internetowej w sobotę, 30 marca o godzinie 16:30

 

Bilety zakupisz również w:
*  Sklep EYE Sport (ul. Kościuszki 43),  w sobotę w godzinach 8:00-14:00
* W kasie biletowej Hali Urania od godziny 16:30

 

Aktualności