Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Zabłocki/Maluchnik z brązem w AMP w plażówce!
ML, Radio UWM FM
2019-06-16 19:52:00
Zdjęcie do aktualności
Jakub Zabłocki i Rafał Maluchnik zdobyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej! Finałowy turniej odbywał się na piaszczystych boiskach w Gdynii w dniach 14-16 czerwca.

Rafał Maluchnik i Jakub Zabłocki nie byli faworytami finałów. Awansowali do nich zajmując piąte miejsce w turnieju półfinałowym w Warszawie. Nad morzem jednak grali znakomicie. Wygrali pierwsze trzy spotkania i stało się jasne, że rywale będą musieli się z nimi liczyć.

W turnieju finałowym, który odbył się w dniach 14-16 czerwca w Gdyni, przegrali tylko dwa spotkania. W półfinale reprezentantom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zabrakło naprawdę niewiele, by pokonać parę Michał Głowacki i Michał Witkoś (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku). Kortowski duet przegrał po tie-breaku 1-2 (15-21, 21-19, 13-15).

W meczu o brązowy medal Maluchnik i Zabłocki zmierzyli się z Karolem Borkowskim i Jakubem Makarem (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie). Wygrali po zaciętym meczu 2:1 (21:18, 18:21, 15:9). 

Aktualności