Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Paweł Woicki powołał kadrę na Uniwersjadę!
ML, pasja.azs.pl, fot. Paweł Skraba
2019-06-26 13:20:00
Zdjęcie do aktualności
Paweł Woicki powołał dwunastu zawodników na 30. letnią Uniwersjadę w Neapolu. Impreza rozpocznie się 3 lipca, a biało-czerwoni pierwsze spotkanie rozegrają dwa dni później. Poznaj skład biało-czerwonych!

Obecnie drużyna przebywa na ostatnim zgrupowaniu, które odbywa się w ośrodku COS w Spale. W przygotowaniach do turnieju brała udział trzynastka zawodników, a na turniej może być zgłoszonych dwunastu siatkarzy. W ostatniej chwili, po ustaleniach z trenerem pierwszej reprezentacji Vitalem Heynenem, zapadła decyzja, że do Włoch nie poleci Bartosz Filipiak.

Miejmy nadzieję, że wszyscy będą zdrowi. Przygotowania wyglądają bardzo dobrze, chłopaki podchodzą do nich bardzo profesjonalnie. Jeżeli się uda, to będziemy chcieli jeszcze we Włoszech rozegrać mecz sparingowy – mówi Paweł Woicki, trener reprezentacji Polski oraz kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

Pierwszym rywalem biało-czerwonych w sobotę będzie Brazylia. – Mamy skład Brazylijczyków, ale przede wszystkim będziemy koncentrować się na swojej grze. To będzie najważniejsze – dodaje siatkarz z Olsztyna.

Kolejnymi przeciwnikami polskiej drużyny będą Francja, Iran i Kanada. – Gdybyśmy mówili o pierwszych reprezentacjach to bez wątpienia mielibyśmy do czynienia z grupą śmierci. Mamy naprawdę zespół z olbrzymim potencjałem, ale musimy pamiętać, że do zdobycia medalu potrzebne jest też zdrowie i szczęście. Jeśli będziemy je mieli to będzie dobrze – dodaje Daniel Pliński, drugi trener reprezentacji Polski, a w przeszłości zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn.

Przypomnijmy, że sztab szkoleniowy reprezentacji Polski na letnią Uniwersjadę, tworzą związani obecnie lub w przeszłości z Indykpolem AZS: Paweł Woicki, Daniel Pliński i Mateusz Nykiel.

Reprezentacja Polski siatkarzy na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub 

Przyjmujący: Paweł Halaba, Kamil Semeniuk, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik

Atakujący: Damian Domagała

Środkowi: Jan Nowakowski. Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec,

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski, 

Trenerzy: Paweł Woicki (I trener), Daniel Pliński (II trener), Mateusz Nykiel (statystyk), Natalia Bała (fizjoterapeuta), Artur Słomka (kierownik drużyny)

Aktualności