Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Paweł Woicki: Chcieliśmy pozostawić dobre wrażenie
Piotr Szauer, Radio UWM FM
2020-03-26 18:00:00
Zdjęcie do aktualności
- Żałuję, że nie dokończyliśmy tego, co w pewnym momencie się zaczęło. Wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć, gdzie jesteśmy i co możemy zrobić - powiedział Paweł Woicki w rozmowie z Radio UWM FM.

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła 25 marca decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 PlusLigi bez przyznania tytułu Mistrza Polski. Indykpol AZS Olsztyn został zatem sklasyfikowany na ósmej pozycji. 

Jak tę decyzję ocenia kapitan akademików? - Myślę, że wszyscy w środowisku spodziewali się tej decyzji i trochę jej oczekiwali. Nie względu na to, że nie chcemy grać, a ze względu na zdrowie nasze, kibiców i ludzi pracujących w klubach - mówi Paweł Woicki. - Myślę, że wszyscy próbowali tak zrobić, żeby rozgrywki można było dokończyć w miarę normalnie. Nie udało się tego zrobić. Wiadomo, że to będzie niosło za sobą konsekwencje dla wszystkich. Wszyscy na tym stracą. Teraz trzeba się skupić na tym, żeby te straty ograniczać. Wszyscy chcieliśmy grać. Szkoda, że to się nie udało, ale też trzeba patrzeć na to rozsądnie.

Rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn podkreśla, że wraz z kolegami z drużyny miał apetyt na to, by zdobyć jeszcze ligowe punkty i dać radość kibicom. - Żałuję, że nie dokończyliśmy tego, co w pewnym momencie się zaczęło. Wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć, gdzie jesteśmy i co możemy zrobić. Przed nami był ciekawy mecz z Jastrzębiem. Chcieliśmy trochę dobrego wrażenia pozostawić po sobie naszym kibicom w Hali Urania. I tego żałuję. Ale trzeba patrzeć do przodu. A teraz przede wszystkim pilnować tego, żeby kluby przeszły tą całą pandemię suchą stopą albo jak najmniej zmoczoną.

Z Pawłem Woickim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

 

Aktualności