Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Statystycznym okiem o PlusLidze 19/20
Mateusz Lewandowski
2020-03-28 16:30:00
Zdjęcie do aktualności
Mateusz Nykiel, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn przeanalizował wszystkie rozegrane spotkanie w tym sezonie PlusLigi. Która drużyna ma najwięcej bloków? Która ekipa zdobyła najwięcej punktów w kontrataku? Zobacz raport!

Mateusz Nykiel, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn, przeaanalizował wszystkie rozegrane spotkanie w tym sezonie PlusLigi. Na podstawie zebranych danych, scout akademików pokusił się o przygotowanie zestawienia wszystkich drużyn - od ilości zdobytych punktów, po wskaźniki dokładnego przyjęcia, wygranych po kontrach, skutecznych blokach czy udanych zagrywkach. Raport zawiera również bardzo szczegółowe dane, jak skuteczność ataków z lewego bądź prawego skrzydła, szóstej strefy czy dystrubcji rozegrania. Dla koneserów siatkówki i fanów liczb, zestawienie przygotowane przez Mateusza Nykiela, to prawdzia gratka. 

Dlaczego statystyk akademików pokusił się o przygotowanie takiego zestawienia? -  Pozwoliło nam to mieć pełną bazę danych wszystkich drużyny i zawodników, a także podgląd sytuacji na to, co dzieje się w naszym zespole, jak i obozach rywali -  mówi Mateusz Nykiel. - Taką samą analizę sporządziłem po zakończeniu pierwszej rundy. Dzięki temu mogliśmy  zobaczyć, jak wypadamy w rankingach, z czym mamy największe problemy i jak prezentują się w tych elementach pozostali zawodnicy. Czasami może to także pomóc trenerom w przygotowaniach do kolejnych spotkań, bądź po prostu treningów. Po zakończeniu rozgrywek, mamy natomiast całkowity podgląd na to, co się wydarzyło w danym sezonie, w jakich elementach czołowe drużyny miały przewagę, a gdzie były nasze słabości. Dzięki temu, trenerzy czy drużyny wiedzą, na co w przyszłości kłaść większy nacisk. Najważniejszą rzeczą w analizie wszystkich spotkań jest fakt, że mogę opracować je swoim systemem. Każde przyjęcie, atak czy inne elementy są ocenione tak, jak my tego chcemy. Na oficjalnej stronie ligi, dane pochodzą od czternastu statystyków i mogą się nieco różnić. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali 24 spotkania, w których zdobyli 2157 "małych punktów". Jakie wnioski wyciągnął statystyk Indykpolu AZS, po analizie wszystkich spotkań akademików? - Jeśli chodzi o nasz zespół, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na blok, gdzie wygraliśmy klasyfikację na największą liczbę bloków. Na pewno warto podkreślić dobre przyjęcie zagrywki typu float czy element obrony, gdzie również znaleźliśmy się w czołówce - kończy Mateusz Nykiel

ZOBACZ RAPORT

 

Aktualności